اتهام عجیب ۴ ایرانی برای ربودن مسیح علی نژاد در خاک امریکا! + عکس 4 مرد ایرانی

منبع: رکنا

3

1400/4/23

14:18


اتهام عجیب ۴ ایرانی برای ربودن مسیح علی نژاد در خاک امریکا! + عکس 4 مرد ایرانی

به گزارش رکنا، تابناک به نقل از عصر ایران از منابع خبری مختلف نوشت در کیفر خواست وزارت دادگستری آمریکا که به تازگی فاش شده است مشخص شد دادستان‌ آمریکا ۴ ایرانی را متهم به تلاش برای ربودن مسیح علی نژاد ساکن نیویورک کرده است.

 

به گفته مقامات قضایی امریکا: بهادری‌فر دهم تیرماه در کالیفرنیا دستگیر شد اما چهار نفر دیگر در ایران هستند. این تیم به رهبری علیرضا فراهانی، در حال برنامه‌ریزی‌‌ برای ربودن علی‌نژاد از منزلش تا ساحل و یافتن قایق تندرو برای انتقال او به ونزوئلا بوده‌اند تا بعد مسیح علی‌نژا‌د را به ایران منتقل کنند. این تیم قبلا در کانادا، بریتانیا و امارات فعال بود.

 

بنابر بیانیه وزارت دادگستری آمریکا، این افراد دست کم از ژوئن ۲۰۲۰ در حال طراحی برای ربودن مسیح علی‌نژاد و انتقال او به ایران از مسیر ونزوئلا بوده و در این مدت منزل مسیح علی‌نژاد و اطرافیان او را با تجهیزات عکس‌برداری و فیلمبرداری تحت نظر داشتند.

 

دادستان آمریکا در نیویورک گفت: این چهار ایرانی قصد داشتند این روزنامه نگار را به زور دستگیر و او را به ایران منتقل کنند.

بنابر اعلام دادگستری آمریکا، چهار نفر به اسامی محمود خاضعین، علیرضا فراهانی، کیا صادقی و امید نوری به برنامه ریزی برای ربودن مسیح علی‌نژاد متهم هستند. آنها در کنار نیلوفر بهادری‌فر، به توطئه برای نقض تحریم‌ها، تخلف بانکی و پولشویی نیز متهم شده‌اند.

وزارت دادگستری آمریکا از یک اقدام سازمان‌یافته توسط عوامل دولت ایران برای ربودن یک روزنامه‌‌نگار ایرانی در خاک این کشور خبر داد.

به گزارش دفتر روابط عمومی دادگستری آمریکا "علیرضا فراهانی" معروف به "حاج علی" ۵٠ ساله، "محمود خاضعین" ۴٢ ساله، "کیا صادقی" ٣۵ ساله و "امید نوری" ۴۵ ساله به دلیل طرح توطئه ربودن این روزنامه‌نگار متهم شناخته شده‌اند.

پلیس فدرال آمریکا اعلام کرد؛ مجرمین این پرونده از ماه ژوئن ٢٠٢٠ از طریق رصد محل سکونت این   روزنامه‌نگار، برای ربودن به مقصد ونزوئلا و سپس انتقال  به ایران  تلاش کرده‌اند.

همچنین نیلوفر بهادری‌فر ۴۶ ساله، ایرانی الاصل و مقیم کالیفرنیا به دلیل همدستی در این اقدام مجرمانه متهم شده است.

در این بیانیه اشاره‌ای به نام فعال مورد هدف ایران نشده، با این وجود برخی رسانه‌ها گزارش داده اند که ایران قصد داشته مسیح علی‌نژاد را از خاک آمریکا برباید.

متهمان از راست به چپ: محمود خاضعین، علیرضا فراهانی، کیا صادقی و امید نوری و تصویر پایین نیلوفر بهادری‌فر

 

مسیح علی نژاد

تصویری


ویدئو