بمب خبری در اسپانیا؛ احتمال تغییر فرمت لالیگا

منبع: ورزش 3

1

1400/4/23

15:32


لوئیس روبیالس رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا از احتمال تغییر شکل برگزاری لالیگا خبر داد.

بمب خبری در اسپانیا؛ احتمال تغییر فرمت لالیگا

به گزارش "ورزش سه"، لوئیس روبیالس پیش از شروع جام جهانی 2018 روسیه بود که جانشین آنخل ویار رئیس فدراسیون قبلی شد و یکی از اقدامات عجیب او اخراج جولن لوپتگی سه روز قبل از شروع رقابت ها بود. لوپتگی با رئال بدون هماهنگی فدراسیون وارد مذاکره شده بود و روبیالس حکم به اخراج سرمربی وقت لاروخا داد.

 

 

بمب خبری در اسپانیا؛ احتمال تغییر فرمت لالیگا

 

 

روبیالس در سال های اخیر شکل برگزاری سوپرکاپ اسپانیا را نیز تغییر داده است. او دیدار رفت و برگشتی که قبل از شروع لالیگا و معمولا با هیجانی اندک برگزار می شد را به تورنمنتی 4 جانبه تغییر داد. دوره اول بازی ها در عربستان به انجام رسید ولی سال قبل به دلیل پاندمی کرونا ایالت اندلوس میزبان سوپرکاپ شد. ژانویه 2022 نیز بار دیگر سوپرکاپ در عربستان به انجام خواهد رسید. دو تیم اول و دوم لالیگا به همراه دو تیم اول و دوم کوپا دل ری در سوپرکاپ رقابت خواهند کرد.

 

روبیالس امروز میهمان خبرگزاری یوروپا پرس بود و در آنجا از احتمال تغییر فرمت برگزاری لالیگا خبر داد. این در حالی است که بازی های لالیگا تحت نظر اتحادیه لالیگا به ریاست خاویر تباس برگزار می شود و فدراسیون تنها در تعیین داوران بازی ها نقش دارد.

 

 

بمب خبری در اسپانیا؛ احتمال تغییر فرمت لالیگا

 

 

روبیالس گفت:« برای تباس و لالیگا احترام قائلم و البته هر دو تفکری مشابه داریم. واضح است که هر دوی ما از هر قدمی رو به جلو و طرحی که باعث جذاب تر شدن بازی ها شود استقبال می کنیم.

در روزهای آینده تباس را به دفترم دعوت می کنم تا در مورد تغییر شکل برگزاری لالیگا صحبت کنیم. تاکنون شکل برگزاری چند تورنمنت را تغییر داده ایم و لالیگا می تواند قدم بعدی باشد. طرحی پیشنهاد خواهم داد با تعداد بازی های کمتر و تعداد هفته های استراحت بیشتر برای تیم ها. تقویمی آزادتر با رقابت هایی جذاب تر برای همه. بازیکنان هفته های کمتری درگیر رقابت خواهند بود و می توان اینگونه حتی به برگزاری بازی ها در ورزشگاه های بی طرف و در خارج از اسپانیا هم فکر کرد.»

 

 

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو