آغاز واکسیناسیون 60 ساله ها از فردا 24 تیرماه

منبع: رکنا

3

1400/4/23

15:39


آغاز واکسیناسیون 60 ساله ها از فردا 24 تیرماه

واکسیناسیون کرونا / به گزارش رکنا ، همچنان آمار واکسیناسیون در ایران رقم مطلوبی ندارد. سرعت واکسیناسیون در ایران آهسته است. تولید واکسن ایرانی کرونا نیز هنوز نتوانسته است سرعت واکسیناسیون در ایران افزایش دهد.سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وعده داده است که واکسیناسیون 60 ساله ها از فردا آغاز می شود این درحالی است که هنوز واکسیناسیون 68 ساله ها تکمیل نشده است.

علیرضا رئیسی ضمن اعلام این خبر گفت: با هماهنگی های انجام شده از فردا 24 تیرماه ساعت 12 ظهر برای 60 سال به بالا هم سامانه salamat.gov.ir باز خواهد شد و این افراد می توانند وارد سامانه شوند و نوبت دهی خواهند شد.

یکی از دلایل این تصمیم این است که خوشبختانه واکسن تولید داخل بسیار خوب عمل کرده و هیچ مشکلی ندارد و خط تولید آن هم با قدرت در حال پیشرفت است.

دکتر رئیسی با اشاره به اینکه با احتساب واکسن های وارداتی هیچ مشکلی برای واکسیناسیون افراد 60 سال با بالا وجود نخواهد داشت، بیان کرد: با توجه به شروع واکسیناسیون گروه 65 سال به بالا که خوشبختانه با نظم خوبی در حال انجام است از هموطنان عزیز خواهشمندم در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند. چون افرادی که ثبت نام کرده اند تا 25 تیرماه واکسیناسیون شان تمام خواهد شد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به موجودی واکسن و واکسن های وارداتی که رسیده و خواهد رسید و با تکیه بر واکسن تولید داخل به ویژه واکسن برکت که خط تولید آن با قدرت در حال کار است مطمئنم که ضمن شتاب بخشیدن به سرعت واکسیناسیون می توانیم سرعت را خیلی پایدارتر پیش ببریم.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

 

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو