معرفی ورزشکاران ایران در توکیو 2020؛ محمد رهبری، شمشیربازی از گیلان

معرفی ورزشکاران ایران در توکیو 2020؛ محمد رهبری، شمشیربازی از گیلان


منبع: طرفداری

5

1400/4/23

15:42


معرفی ورزشکاران ایران در توکیو 2020؛ محمد رهبری، شمشیربازی از گیلان

در این قسمت به سراغ محمد رهبری، عضو تیم ملی شمشیربازی ایران می رویم.

محمد رهبری، متولد 22 آذر 1370 در گیلان است. تحصلات او لیسانس تربیت بدنی است و مدرک مربیگری درجه 2 شمشیربازی و همچنین سابقه داوری درجه 2 ملی را در کارنامه دارد. در سال های اخیر نام او را کنار نام هایی چون علی پاکدامن، محمد فتوحی، مجتبی عابدینی، فرزاد باهر و ... زیاد شنیده ایم.

مدال های مسابقات مختلف آسیایی

محمد رهبری در سال 2011 به همراه فرزاد باهر، حسام همدانی و ساسان کلانتری در مسابقات بانکوک تایلند برنز تیمی را کسب کرد.

وی در سال 2012 به همراه فرزاد باهر، علی پاکدامن و محمد فتوحی موفق شد طلای تیمی زیر 23 سال مسابقات آسیایی فیلیپین را کسب کند.

او در سال 2013 طلای تیمی زیر 23 سال کویت را به همراه علی پاکدامن، فرزاد باهر، محمد فتوحی کسب کرد. همچنین در همان سال در شانگهای چین به همراه مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و محمد فتوحی نقره تیمی را به دست آورد.

رهبری در سال 2014 موفق شد طلای زیر 23 سال مانیل فیلیپین، طلای تیمی را به همراه سجاد پورسلمانی، فرزاد باهر کسب کند و در همان سال برنز تیمی بزرگسالان سوون کره جنوبی را به همراه علی پاکدامن، مجتبی عابدینی، فرزاد باهر به دست آورد.

رهبری در سال 2015 نقره تیمی بزرگسالان سنگاپور را به همراه مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، فرزاد باهر کسب کرد.

وی در سال 2017 نیز نقره تیمی بزرگسالان هنگ کنگ را به همراه مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و محمد فتوحی به دست آورد.

او همچنین در سال 2018 موفق شد نقره تیمی بزرگسالان بانکوک تایلند را به همراه مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد فتوحی کسب کند.

همچنین در سال 2019 نیر نقره تیمی بزرگسالان توکیو ژاپن را به همراه مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و محمد فتوحی کسب کرد.

مدال های مسابقات مختلف جهانی

رهبری در سال 2016 مدال طلای تیمی جام جهانی سنگال را به همراه مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و فرزاد باهر کسب کرد. وی همچنین در سال 2017 نقره تیمی یونیورسیاد جهانی چین تایپه را به همراه علی پاکدامن، محمد فتوحی و فرزاد باهر به دست آورد. او همچنین در سال 2017 نقره تیمی یونیورسیاد چین تایپه را به همراه علی پاکدامن، محمد فتوحی و فرزاد باهر کسب کرد.

رهبری در سال 2018 طلای ستلایت گرجستان را کسب کرد و در جام جهانی لهستان به همراه مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و محمد فتوحی موفق به کسب مدال نقره تیمی شد.

پاکدامن همچنین در سال 2019 نقره تیمی جام جهانی پادوا به همراه مجتبی عابدینی، محمد رهبری و محمد فتوحی کسب کرد.

بازی های آسیایی 2014 - اینچئون

رهبری در بخش تیمی همراه با مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و فرزاد باهر موفق به کسب مدال نقره تیمی شد.

بازی های آسیایی 2018 - جاکارتا

محمد رهبری در بخش تیمی به همراه مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و فرزاد باهر پس از شکست دادن رقبایی از اندونزی و چین در فینال مغلوب کره جنوبی شدند و مدال نقره را کسب کردند.

المپیک 2020 - توکیو

محمد رهبری در توکیو اولین المپیک خود را شرکت می کند. مجتبی عابدینی تاکنون 2 بار و علی پاکدامن یک بار به المپیک رفته اند و محمد رهبری و محمد فتوحی نیز تاکنون المپیک را تجربه نکرده اند.

شمشیربازی جزو اولین ورزش های المپیک برای ایران است و در 24 جولای در مسابقات انفرادی و در 28 جولای در مسابقات تیمی به مصاف رقبای خود می روند.

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو