هر آنچه باید از اسکیت برد بدانید

منبع: طرفداری

6

1400/4/23

15:48


هر آنچه باید از اسکیت برد بدانید

به مرور رشته اسکیت برد در المپیک پرداختیم

از چند روز دیگر رقابت های المپیک 2020 در کشور ژاپن و به میزبانی شهر توکیو آغاز خواهد شد. به همین مناسبت تصمیم گرفتیم در این بخش به طور ویژه به رشته اسکیت برد در این مسابقات بپردازیم. اسکیت برد یکی از ورزش های تازه المپیکی است، البته با این تفاوت که حضور این ورزش به صورت موقتی برای المپیک بعدی هم تایید شده و احتمالا شاهد آن خواهیم بود.

تاریخچه اسکیت برد

زمان دقیق پدید آمدن اسکیت‌ بردینگ در هاله‌ای از ابهام است. به نظر می‌رسد شروع آن از دهه ۵۰ میلادی بوده‌است، زمانی که موج سواران کالیفرنیایی ایده سوار شدن بر تخته‌های موج سواری در خیابان‌ها به ذهنشان رسید.

هیچ‌کس نمی‌داند اولین بار چه کسی تخته اسکیت را به وجود آورد، در عوض به نظر می‌رسد چند نفر به‌طور همزمان ایده ساخت چنین وسیله‌ای را داشته‌اند. برخی ادعا می‌کنند اولین بار آن‌ها اسکیت‌بردینگ را اختراع کرده‌اند اما در این باره هیچ چیز به اثبات نرسیده و ماجرای پدید آمدن اسکیت‌بردینگ به خودی خود عجیب است.

در طی دهه‌های گذشته اسکیت‌بردینگ دست‌خوش تحولات عظیمی بوده‌است به طوری که در عرض نیم قرن از شکلی ساده و ابتدایی به شکل امروزی خود درآمده است. افراد زیادی در آمریکا باعث تغییرات تخته اسکیت و خود اسکیت‌بردینگ و نیز حرکت‌های آن طی سال های اخیر شدند.

 اسکیت برد / المپیک

 اسکیت برد 

اسکیت برد در المپیک 2020

بازی ها در 4 فرمت مختلف برگزار می شود که در هر فرمت 20 ورزشکار حضور دارند؛ 3 نفر از قهرمانان، 16 نفر از رنکینگ جهانی و 1 نفر هم از کشور میزبان. برای هر 4 فرمت که در قالب اسکیت بردینگ پارک و خیابان در بخش های زنان و مردان برگزار می شود، مدال های جداگانه ای درنظر گرفته شده است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو