مسی 5 ساله تمدید می کند/ ادعای l'esportiu

منبع: طرفداری

9

1400/4/23

16:41


مسی 5 ساله تمدید می کند/ ادعای l'esportiu

نشریه l'esportiu مدعی شد بارسلونا و لیونل مسی بر سر تمدید قراردادی 5 ساله به توافق رسیده اند.

به گزارش طرفداری و به نقل از l'esportiu، مساله تمدید قرارداد لیونل مسی، بحث داغ این روزهای باشگاه بارسلونا است و هواداران آبی و اناری ها هر لحظه انتظار دارند خبر تمدید قرارداد بازیکن شماره 10 خود رسانه ای شود. حال رسانه l'esportiu مدعی شده است این توافق بالاخره انجام شده و به زودی به طور رسمی اعلام خواهد شد.

به گزارش این رسانه، اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، این خبر در هفته جاری و نهایتا تا روز جمعه منتشر می شود. سران بارسا توانسته اند موافقت نمایندگان مسی را بگیرند و به شکلی تنگاتنگ با مسئولان لالیگا نیز در ارتباط بوده اند تا این قرارداد را ثبت کنند. قرارداد مسی 5 ساله خواهد بود و بند فسخ آن نیز 600 میلیون یورو تعیین شده است. با این وجود به نظر نمی رسد مسی در هر 5 سال این قرارداد در بارسا بماند و احتمالا نهایتا دو فصل دیگر یعنی سال جام جهانی قطر و فصل 23-2022 در این تیم می ماند و بعد از آن به احتمال فراوان به لیگ آمریکا می رود.

توافقات نهایی بین سران باشگاه و پدر مسی که مدیربرنامه های او است، روز دوشنبه انجام شده و حال مسی که این روزها بعد از قهرمانی در مسابقات یورو در حال طی کردن روزهای استراحت خود است، باید زیر قرارداد را امضا کند. این بازیکن برای ماندن در بارسا قبول کرده از بخش اعظمی از دستمزد خود صرف نظر کند و دستمزد او در فصل اول قرارداد جدیدش چیزی در حدود 20 میلیون یورو خواهد بود و این یعنی بارسا می تواند قوانین فیرپلی مالی لالیگا را رعایت کند.  البته دستمزد فصل بعد این بازیکن بیشتر خواهد بود و اگر همکاری طرفین با هم در سال 2023 به پایان برسد هم مبلغ هنگفتی به لیونل مسی خواهد رسد. این بازیکن همچنین بابت تمدید قراردادش نیز مبلغی را دریافت می کند.

بعد از سال 2023 اگر مسی تصمیم بگیرد به بازی در بارسا ادامه دهد، دستمزدش فصل به فصل کاهشی تدریجی خواهد داشت. همچنین گفته می شود این قرارداد به سازمان لیگ اسپانیا نیز ارائه شده است و خاویر تباس آن را تایید کرده است ولی باشگاه بارسا هنوز باید به کم کردن هزینه هایش ادامه دهد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو