کاهش قیمت طلا ادامه دارد؟

7

1400/4/23

18:16


دبیر اتحادیه طلا اعتقاد دارد با توجه به کاهش قیمت دلار و روند کنترلی موجود در آن، قیمت طلا در آخر هفته با روند متعادل همراه با کمی کاهش همراه است.

کاهش قیمت طلا ادامه دارد؟

انس جهانی طلا در بازار امروز ۶ دلار افزایش یافت و به ۱۸۱۵ دلار رسید. قیمت طلا ۱۸ عیار در بازار چهارشنبه با کاهش همراه بود و به یک میلیون و ۴۳ هزار تومان کاهش داشت.

در بازار امروز با وجود افزایش حدود ۶ دلاری انس جهانی، قیمت طلا و سکه در بازار داخلی با توجه به کاهش قیمت دلار با روند نزولی همراه بود و افزایش انس جهانی نوانست قیمت طلا و سکه در بازار داخلی را افزایش دهد.

نادر بذرافشان، به افزایش انس جهانی اشاره کرد و گفت: در بازار امروز انس جهانی افزایش داشت اما قیمت‌ها در بازار داخلی به دلیل کاهش نرخ ارز روند نزولی را ثبت کرد و طلا و سکه کاهش قیمت داشتند.

دبیر اتحادیه طلا عوامل اصلی کاهش قیمت طلا و سکه در بازار داخلی را نبود تقاضا، کاهش قیمت دلار و از طرفی اخبار سیاسی و اقتصادی مرتبط با بازار طلا می‌داند.

با توجه به تعطیلی بازار به دلیل محدودیت‌های کرونایی و نوسان قیمت طلای داخلی و نرخ ارز بذرافشان احتمال می‌دهد اگر اتفاق خاصی رخ ندهد و نوسان انس جهانی زیاد نباشد قیمت طلا در پایان هفته با کاهش کمی همراه خواهد بود.

منبع: تجارت نیوز

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو