افتتاح نخستین آزمایشگاه مرجع توانبخشی تا شهریور

6

1400/4/23

19:08


رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی گفت: تا شهریورماه امسال اولین آزمایشگاه مرجع توانبخشی افتتاح خواهد شد.

افتتاح نخستین آزمایشگاه مرجع توانبخشی تا شهریور

به گزارش بهداشت نیوز، مهرماه سال گذشته اعلام شد که بهره برداری از اولین آزمایشگاه جامع و مرجع توانبخشی کشور و اولین مرکز رشد و نوآوری توانبخشی و رفاه اجتماعی با زیربنای 1400 متر مربع، به زودی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی آغاز می شود.
 
این آزمایشگاه شامل آزمایشگاه های « مکانیک، آزمایشگاه آنالیز حرکت، سایبرنتیک پزشکی، ایمنی الکتریکی، پردازش سیگنال، خانه هوشمند، علوم شناختی وایمنی مغناطیسی » عنوان شده بود. 
 
دکتر حمیدرضا خانکه در جریان بازدید معاون آموزشی وزارت بهداشت، گزارشی از رصدخانه اجتماعی کووید ۱۹، تشکیل دبیرخانه و کارگروه های تخصصی در این حوزه، و همچنین پروژه های تحقیقاتی انجام شده و در دست اجرای رصدخانه طی ماه های اخیر بیان داشت.
 
وی همچنین لزوم تداوم دوره های کارورزی دانشجویان، و اجرای برنامه واکسیناسیون برای دانشجویان این دانشگاه جهت شرکت آنان در دوره های کارورزی را یادآوری کرد.
 
دکتر علی اکبر حقدوست معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز گفت: با برنامه مشترکی که با معاونت های بهداشتی و درمان وزارت بهداشت اجرا می شود، امیدواریم که جمعی از دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها، تا پایان مردادماه و در ادامه، مابقی دانشگاهیان تا پایان آبان ماه امسال، نسبت به ویروس کووید ۱۹ واکسینه شوند.
 
وی افزود: رسالت و جایگاه دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، نخبگان این حوزه را جذب می کند.
 
معاون وزیر بهداشت با اشاره به ارتباط برقرارشده میان دو وزارتخانه بهداشت و علوم، پیشنهاد داد: به دلیل وجود مشکلات در مسیر جذب هیات علمی، خوش فکرترین، با هوش ترین، تاثیرگذارترین، و افراد قدر رشته های این دانشگاه را در کشور شناسایی کرده و نسبت به جذب آنان جهت همکاری با این دانشگاه اقدام کنید.
 
هم اکنون یک هزار و ۸۱۹ دانشجو در مقاطع مختلف، با پشتیبانی ۱۶۶ عضو هیات علمی، مشغول به تحصیل هستند.
 
منبع: ایرنا

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو