بازگشت ستاره‌های انگلیس به تنظیمات کارخانه!

منبع: ورزش 3

3

1400/4/23

19:49


تیم ملی انگلیس یک بار دیگر با شکست در ضربات پنالتی فرصت موفقیت را از دست داد.

بازگشت ستاره‌های انگلیس به تنظیمات کارخانه!

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی انگلیس اگرچه شروع فوق العاده ای در مقابل تیم ملی ایتالیا داشته و با گل دقیقه دوم لوک شاو از حریف پیش افتاد، اما در نهایت بازی به تساوی کشیده شد و این آتزوری بود که در ضربات پنالتی به برتری دست یافت. سه شیرها در سه دهه اخیر بارها در ضربات پنالتی شکست خورده بودند و این اتفاق در فینال یورو 2020 تکرار شد.

 

بازگشت ستاره‌های انگلیس به تنظیمات کارخانه!

 

تیم ملی انگلیس در جام جهانی 1990 و یورو 1996 مقابل آلمان، در جام جهانی 1998 برابر تیم ملی آرژانتین، در یورو 2004 و جام جهانی 2006 مقابل تیم ملی پرتغال و در یورو 2012 در دیدار برابر همین تیم ملی ایتالیا در ضربات پنالتی شکست خورده بود. البته انگلیس در جام جهانی 2018 بر این طلسم قدیمی غلبه کرده و در ضربات پنالتی موفق به غلبه بر تیم ملی کلمبیا شده بود. اما این طلسم شوم دوباره در فینال یورو 2020 تکرار شد و انها باز هم فرصت موفقیت را در این بخش از دست دادند.

 

بسیاری از هواداران از عملگرد گرت ساوت گیت برای انتخاب بازیکنان پنالتی زن تیم ملی انگلیس در مسابقه فینال انتقاد کرده و سپردن پنالتی های حساس دیداری به این بزرگی به بازیکنان جوانی چون مارکوس رشفورد، بوکایو ساکا و جیدون سانچو را اشتباه تلقی کردند. جالب اینجاست هر سه این بازیکنان به عنوان بازیکن تعوضی وارد میدان شده بودند و حتی به نظر می رسید دلیل ورود رشفورد و سانچو فقط زدن پنالتی بوده است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو