وضعیت جوی بوشهر ناپایدار می‌شود

منبع: عصر ایران

8

1400/4/23

20:56


بندر عسلویه، کنگان، جم، دیر، دشتی و ارتفاعات دشتستان و تنگستان از این شرایط متاثر خواهند بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از روز جمعه به تدریج ناپایداری‌های جوی به سمت جنوب استان وارد می‌شود.

به گزارش تسنیم؛ هادی سالاری اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده وزش جریان‌های جنوبی از امروز تا اواسط هفته آینده است و جمعه به تدریج ناپایداری‌های جوی از سمت جنوب استان وارد خواهد شد و ناپایداری‌های جوی متاثر از سامانه‌های فصلی به وقوع خواهد پیوست.به سبب این شرایط، وقوع رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق، وزش تندباد لحظه‌ای، گاهی گرد و خاک و افزایش موقت ارتفاع موج دریا در نیمه جنوبی استان و در ارتفاعات دور از انتظار نیست.

وی افزود: این شرایط تا اواسط هفته آینده نیز در بخش‌هایی از استان به خصوص نیمه جنوبی استان و ارتفاعات، در برخی ساعات ادامه خواهد داشت.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: بندر عسلویه، کنگان، جم، دیر، دشتی و ارتفاعات دشتستان و تنگستان از این شرایط متاثر خواهند بود.

سالاری تصریح کرد: احتمال برخورد صاعقه، احتمال افزایش روان‌آب رودخانه فصلی و آبگرفتگی موقت مسیل‌ها و معابر عمومی، وزش تندباد و افزایش موقت ارتفاع موج دریا و اختلال در ترددهای دریایی (سواحل جنوبی استان بوشهر) وجود دارد.

وی بر پرهیز از صعود به ارتفاعات، خودداری از ترددهای دریایی در سواحل جنوبی، تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از وزش تندباد لحظه‌ای و برخورد صاعقه تاکید کرد.

کارشناس هواشناسی بوشهر تا فردا آسمان استان را صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و در برخی نقاط مه صبحگاهی پیش بینی کرد.

سالاری افزود: جهت وزش باد جنوب غربی تا جنوب جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۳۰ گاهی ۴۰ کیلومتر و ارتفاع موج۳۰ تا ۹۰ گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.

او عنوان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۰:۳۵ بامداد، جزر اول ساعت ۰۴:۴۲، مد دوم ساعت ۱۱:۱۵ و جزر دوم دریا ساعت ۱۸:۴۰ خواهد بود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو