عملیات زیبای ارتش در زاهدان / بیمارستان ۶۰ تختخوابی افتتاح شد

منبع: رکنا

5

1400/4/23

20:58


عملیات زیبای ارتش در زاهدان / بیمارستان ۶۰ تختخوابی افتتاح شد

فرمانده دانشکده هوانیروز ارتش در حاشیه این مراسم اظهارداشت: پس از دستور اکید فرمانده کل ارتش و پیگیری و مدیریت میدانی فرمانده نزاجا امیر سرتیپ کیومرث حیدری، عملیات ساخت بیمارستان تنفسی نیروی زمینی در زاهدان آغاز شد.

به گزارش رکنا، سرهنگ خلبان ولی رحمانی با بیان اینکه در گذشته بیمارستان ‌های صحرایی اصفهان و تهران نیز با موفقیت اجرا شده افزود: با توجه به شرایط اقلیمی سیستان و بلوچستان و وزش بادهای شدید موسمی و گرد و خاک و گرمای شدید، نوع سازه کاملا متفاوت از قبل و با سازه بسیار مستحکم و فلزی انتخاب شده که در مقابل سرما، گرما و بادهای شدید عایق و در مقابل زلزله ایمن است.

2 بیمارستان دیگر در خاش و زابل به زودی راه اندازی می شود

وی بیان کرد: این بیمارستان ۶۰ تختخوابه به تمام امکانات پزشکی و بیمارستانی مجهز شده و در صورت نیاز و ضرورت قابلیت افزایش ظرفیت تا ۱۰۰ تخت را نیز دارد. فرمانده دانشکده هوانیروز ارتش از ساخت ۲ بیمارستان با همین امکانات در خاش و زابل خبر داد و افزود: عملیات ساخت این بیمارستان‌ها با سرعت در حال انجام است و بزودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اظهارداشت: این بیمارستان‌ها مجهز به دستگاه‌های اکسیژن ساز، ونتیلاتور و اتاق احیا هستند. سرهنگ خلبان رحمانی تصریح کرد: مرد میدان همه اقدامات و عملیات مردمیاری ارتش در منطقه سیستان و بلوچستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش است و هوانیروز نیز آماده است همه ظرفیت‌هایش را تا لحظه استقرار شرایط عادی در این استان پای کار داشته باشد. وی غیرت و نجابت مردم سیستان و بلوچستان را ستود و افزود: در مقابل این مردم شریف و بزرگ، لحظه‌ای از کار خسته نخواهیم شد و همکارانم در خدمت به مردم این استان افتخار می‌کنند.

فرمانده دانشکده هوانیروز ارتش گفت: همچنین به دستور فرمانده نیروی زمینی ارتش،ضمن انجام عملیات آبرسانی مقطعی با تانکر و اهدای صدها هزار بسته آب معدنی، عملیات لوله کشی آب ۱۷ روستا در سیستان و بلوچستان را نیروی زمینی ارتش بر عهده گرفته که بزودی انجام خواهد شد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو