انتقاد شدید لوتار ماتئوس از هواداران انگلیسی: شما استحقاق آن ضربه روحی که دریافت کردید را داشتید

منبع: طرفداری

5

1400/4/23

21:18


انتقاد شدید لوتار ماتئوس از هواداران انگلیسی: شما استحقاق آن ضربه روحی که دریافت کردید را داشتید

ماتئوس معتقد است ناراحتی پس از شکست در فینال یورو، حق انگلیسی ها بود. 

لوتار ماتئوس از رفتار بد تماشاگران انگلیسی گفته است.

به گزارش طرفداری و به نقل از دیلی میل، تیم ملی انگلیس در یورو 2020 توانست بهترین عملکرد خود در تاریخ این رقابت ها را به نمایش بگذارد و برای نخستین بار راهی فینال شد. انگلیسی ها در فینال مقابل ایتالیا شکست خوردند و دستشان از جام کوتاه ماند، آن هم مقابل تماشاگران خودی. تماشاگران انگلیسی در جریان میزبانی های پرتعداد کشورشان در استادیوم ومبلی، رفتار های عجیب و گاها بدی از خودشان نشان دادند.

یکی از معروف ترین این رفتارها، به دیدار مرحله یک هشتم نهایی مقابل آلمان برمی گردد. زمانی که تیم گرت ساوتگیت با نتیجه 2-0 از آلمان پیش بود، اسکوربورد ورزشگاه تصویر یک دختر بچه با پیراهن آلمان را نشان داد (تصویر تیتر) که در حال اشک ریختن بود، بلافاصله پس از تماشای این تصویر، تماشاگران انگلیسی شروع به تشویق و هلهله کردند. ماجرا به اینجا ختم نشد، انگلیسی ها در فضای مجازی نیز توهین های زشتی به این کودک کردند تا جایی که گری لینکر هم به انتقاد از این رفتار پرداخت. نمونه ای از توهین های هواداران انگلیس را در تصویر زیر مشاهده می کنید:

(ترجمه توییت اول): یک جمعیت پس از دیدن گریه یک دختر 10 ساله آلمانی شروع به هلهله کردند، هیچ گاه بیشتر از این به انگلیسی بودنم افتخار نکرده بودم
(ترجمه توییت دوم): اشک ریختن آن کودک آلمانی شب مرا ساخت

لوتار ماتئوس، اسطور فوتبال آلمان در مصاحبه جدید خود، در خصوص این ماجرا و چند ماجرای دیگر که انگلیسی ها باعثش شدند، صحبت کرده است: 

هواداران انگلیس در قبال یک دختربچه با پیراهن آلمان، رفتار به شدت خصومت آمیزی از خودشان نشان دادند. آنها مدام هنگام پخش سرود ملی تیم حریف سوت می زدند. در جریان آن پنالتی که با شیرجه رحیم استرلینگ مقابل دانمارک در نیمه نهایی به دست آمد، آنها توی چشمان اشمایکل لیزر انداختند و بینایی اش را مختل کردند. به همه اینها، توهین نژادپرستانه علیه بازیکنان خودی را که پس از فینال شاهدش بودیم هم اضافه کنید. انگلیسی های عزیز، آن رفتار شما ناجوانمردانه بود و نمی خواهیم دوباره شاهدش باشیم. برای بازیکنان این تیم متاسفم اما شما (هواداران) لیاقت آن ضربه روحی که پس از فینال دریافت کردید را داشتید. 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو