تولید زیاد واکسن برکت از مردادماه آغاز می‌شود

3

1400/4/23

21:26


عضو اتاق فکر ستاد ملی کرونا گفت: واکسن برکت از اوایل مرداد ماه با حداکثر ظرفیت تولید می شود که میزان اثر بخشی آن بسیار بالا است.

تولید زیاد واکسن برکت  از مردادماه آغاز می‌شود

به گزارش بهداشت نیوز، مینو محرز استاد دانشگاه و عضو اتاق فکر ستاد ملی کرونا، با اشاره به اثربخشی خوب واکسن تولید داخل برکت اظهار کرد: در حال حاضر واکسن برکت به خوبی در حال تولید است و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد. در مطالعات انجام گرفته شده در مرحله اول و فاز دوم مطالعه فاز بالینی میزان اثر بخشی و ایمنی زایی واکسن برکت خیلی خوب ارزیابی شده است و بنا بر گفته مسئولان ستاد برکت تولید زیاد این واکسن از اوایل مرداد ماه با راه اندازی خط تولید اصلی انجام می‌شود و کارخانه صنعتی واکسن برکت با حداکثر ظرفیت خود واکسن تولید انبوه کرده و تحویل وزارت بهداشت می‌دهد.
 
میزان اثر بخشی واکسن برکت در مرحله دوم بین ۷۵ تا ۸۰ درصد است
 
این استاد دانشگاه بیان کرد: براساس مطالعات انجام گرفته شده میزان اثر بخشی واکسن برکت در مرحله دوم بین ۷۵ تا ۸۰ درصد ارزیابی شده است.
 
او افزود: انجام مطالعه فاز سوم بالینی واکسن برکت بر روی ۲۰ هزار نفر انجام می‌شود که با بررسی میزان آنتی بادی ایجاد شده نتایج تحقیقات به طور کامل اعلام می‌شود. در حال حاضر تزریق دز دوم واکسن در تهران تمام شده و در شهرستان‌ها به زودی به اتمام می‌رسد.
 
عارضه خاصی در بین دریافت کنندگان واکسن برکت دیده نشده است
 
محرز گفت: تا به این لحظه میزان اثربخشی واکسن خوب است و عارضه خاصی در بین دریافت کنندگان واکسن برکت دیده نشده است که مجبور بوده واکسیناسیون را با این واکسن متوقف کنیم. ۷۰۰ هزار دوز واکسن به وزارت بهداشت تحویل شده و از مرداد ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دوز بصورت هفتگی تحویل خواهد شد.
 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو