تماس تصویری دختر خاله با نامحرم جوان تهرانی را قاتل کرد !+ عکس

منبع: رکنا

6

1400/4/23

21:46


تماس تصویری دختر خاله با نامحرم  جوان تهرانی را قاتل کرد !+ عکس

به گزارش رکنا، رسیدگی به پرونده قصاص از دهم بهمن سال ۹۷  به دنبال وقوع درگیری خونین در یکی از خیابان‌های جردن آغاز شد. شواهد نشان می‌داد راننده یک پژو ۲۰۶ پس از درگیری با سه پسر یکی از آن‌ها به نام کامیار  را با ضربه چاقو کشته و گریخته است.

جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و پلیس پس از بررسی فیلم ضبط شده در دوربین‌های مداربسته، پلاک خودروی قاتل فراری را به دست آورد و به ردیابی راننده پرداخت.

در حالی که تحقیقات در این زمینه آغاز شده بود، روشن شد راننده پژو ۲۰۶ خودرو را به صورت وکالتی فروخته است و قصد خروج از کشور را دارد.

ماموران پلیس با اطلاعاتی که از شاهدان گرفته بودند، به ردیابی قاتل فراری پرداختند و قبل از این که بتواند ایران را ترک کند او را در مرز باکو دستگیر کردند.

بیژن ۳۰ ساله به درگیری خونین اعتراف کرد و به بازسازی صحنه جرم پرداخت. وی در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای جلسه مادر قربانی در حالی که اشک می‌ریخت، برای قاتل پسرش حکم قصاص خواست.

وی گفت: پسرم تکیه گاه من و دخترم بود. بعد از کشته شدن او، دخترم به بیماری اعصاب مبتلا شده است و تحت درمان قرار دارد. من ۱۵ سال کار کردم و با سختی زیاد توانستم کامیار را بزرگ کنم، اما این پسر بی رحمانه او را کشت. من برایش حکم قصاص می‌خواهم.

سپس بیژن در جایگاه ویژه ایستاد و در تشریح جزئیات ماجرا گفت: آن روز همراه دختر خاله ام فریبا برای تفریح بیرون رفته بودیم. من از ماشین پیاده شدم تا خرید کنم. وقتی دوباره سوار ماشین شدم متوجه شدم دختر خاله ام از طریق موبایل با یک پسر جوان تماس تصویری گرفته است. در همین هنگام بین من و دخترخاله ام بحث به وجود آمد و این درحالی بود که رهگذران این صحنه را می‌دیدند.

وی افزود: درحالی که درگیری مان بالا گرفته بود، چند پسر آمدند و پرسیدند: چرا با هم دعوا می‌کنید؟ به آن‌ها گفتم دعوا فامیلی است و دخالت نکنند. اما دست از سرمان برنداشتند و بین مان درگیری رخ داد. من اصلا کامیار را نمی‌شناختم و قصدی برای قتل او نداشتم. آن‌ها به سمت من حمله کردند و مرا کتک زدند. من که تنها بودم از داخل ماشینم چاقوی آشپزخانه را برداشتم و در این درگیری یک ضربه به گردن کامیار زدم.

وی ادامه داد: من واقعا قصد کشتن آن پسر جوان را نداشتم، او و دوستانش به من حمله کرده بودند. وقتی کامیار خون آلود روی زمین افتاد ترسیدم و با ماشین فرار کردم. من همان موقع تصمیم گرفتم از کشور خارج شوم. به همین دلیل به آذربایجان رفتم و مادرم وکالتی ماشینم را فروخت تا برایم پول بفرستد.

سپس مادر وی که با وثیقه آزاد بود، به اتهام مساعدت در فراری دادن فرزندش در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: وقتی فهمیدم پسرم قصد دارد از کشور خارج شود، فوری ماشین او و مقداری طلا را فروختم تا برایش پول فراهم کنم. من نمی‌خواستم پسرم در کشور غریب بدون پول بماند. من اصلا از ماجرای قتل اطلاعی نداشتم.

با پایان اظهارات این زن، قضات وارد شور شدند و بیژن را به قصاص محکوم کردند. مادر وی نیز از اتهام معاونت در فراری دادن فرزندش تبرئه شد.حکم

صادره در دیوان عالی کشور تایید شده بود که بیژن توانست با پرداخت دیه رضایت اولیای دم را جلب کند و به زندگی برگردد. وی از جنبه عمومی جرم از خود دفاع کرد.

وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود گفت: باور کنید من خصومتی با کامیار نداشتم و اصلا او را نمی سناختم. وقتی دیدم دخترخاله ام با پسر غریبه ای تماس تلفنی گرفته عصبانی شدم. من با پسرغریبه دعوا کردم و وقتی با فریبا درگیر بودم کامیار و دوستانش سر ر سیدند. آنها بی دلیل وارد دعوا شدند و مرا کتک زدند و من از ترسم چاقو کشیدم.

وی به قضات گفت: دنیا برایم تمام شده بود که خانواده ام با تلاش زیاد توانستند رضایت اولیای دم را جلب کنند. من شرمنده اولیای دم و خانواده خودم هستم و پشیمانم. حالا از  قضات دادگاه تقاضا دارم با توجه به رضایت اولیای دم در مجازاتم تخفیف قایل شوند.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند. طبق ماده 612 قانون مجازات اسلامی وی به 3تا 10 سال زندان محکوم خواهد شد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو