سیدجلال حسینی پنجشنبه به رکورد علی جباری می رسد

منبع: طرفداری

5

1400/4/23

21:49


سیدجلال حسینی پنجشنبه به رکورد علی جباری می رسد

کاپیتان پرسپولیس پنجشنبه به رکورد کاپیتان اسبق استقلال خواهد رسید

به گزارش طرفداری، سید جلال حسینی با حضور در دربی روز پنجشنبه برای یازدهمین بار بازوبند کاپیتانی پرسپولیس در دربی را به بازو بسته و از این حیث با رکورد علی جباری مساوی خواهد شد.

در تاریخ دربی علی جباری پیش از این در دربی های ابتدای دهه 50 یازده بار کاپیتان تیم استقلال در دربی بوده است.

سید جلال حسینی برای اولین بار در دربی رفت سال 91 کاپیتان تیم پرسپولیس بود و اگر 2 سال از پرسپولیس جدا نشده بود، امروز می توانست رکورد 15 حضور در دربی را داشته باشد.

بعد از علی جباری، در حال حاضر همایون بهزادی، سیدجلال حسینی و محمود فکری با 10 حضور در دربی رتبه بعدی را در اختیار دارند و بعد از این نفرات هم  مهدی رحمتی با 9 کاپیتانی در رده بعدی است.

کریم باقری با 8 کاپیتانی در رده بعدی است و بعد از او هم علی پروین، افشین پیروانی و جواد زرینچه کاپیتان های بعدی پرسپولیس هستند. 

علی پروین از دربی سال 55 کاپیتان پرسپولیس بود و اگر تعداد بازیهای 2 تیم در دوران کاپیتانی پرسپولیس اندک نبود، او قادر بود بیش از 15 بار کاپیتان پرسپولیس باشد، در دوران کاپیتانی او تیم های پرسپولیس و استقلال در سال 57 بازی نکردند و در سالهای 1358 تا 1362 بین 2 تیم تنها 5 بازی انجام شد و در سالهای 63 و 64 دو تیم بازی نکردند، علی پروین در دربی های سال 65 و 66 هم مصدوم بود.

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو