بازداشت سلطان بیت کوین با اتهام کلاهبرداری ۳۰۰ میلیون دلاری

منبع: گجت نیوز

4

1400/4/23

21:55


بازداشت سلطان بیت کوین با اتهام کلاهبرداری ۳۰۰ میلیون دلاری

پلیس فدرال برزیل، کلودیو اولیویرا رئیس شرکت بانکو که با نام سلطان بیت کوین نیز شناخته می‌شود را به اتهام سرقت ۳۰۰ میلیون دلاری بازداشت کرد.

پلیس فدرال برزیل، گروه بیت کوین بانکو برزیل را با اتهام کلاهبرداری ۳۰۰۰ میلیون دلاری متلاشی کرد. لازم به ذکر است که کلودیو اولیویرا رئیس این گروه که با عنوان سلطان بیت کوین نیز شناخته می‌شود،‌ توسط پلیس فدرال برزیل دستگیر شد. طبق گفته پلیس برزیل این گروه ۳۰۰ میلیون دلار از سرمایه ۷۰۰۰ سرمایه‌گذار خود را بالا کشیده است.

ماجرای کلاهبرداری سلطان بیت کوین در برزیل

گروه بانکو همزمان با مشهور شدن بیت کوین افراد زیادی را به خود جذب کرد و بسیاری از اشخاص با وعده سود کلان سرمایه خود را به این گروه سپردند؛ اما در سال ۲۰۱۹ این گروه مدعی شد که ۷ هزار بیت کوین تحت مدیریت آن به یکباره گم شده و به همین دلیل سرمایه‌گذاران را از برداشت منع کرد.

پس از این ماجرا، شرکت بانکو درخواست بازپرداخت قضایی کرد تا بتواند بدین واسطه امور مالی خود را مدیریت کند و بدهی خود به سرمایه‌گذاران را بپردازد. بانکو با وجود تمام این مسائل ارائه خدمات را متوقف نکرد،‌ اما ترجیح داد تا در ارتباط با سرمایه‌های گم شده خود هیچ توضیحی ندهد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو