سردار آزمون به روسیه می‌رود تا آقای گل شود!

منبع: ورزش 3

79

1398/2/29

22:10


ستاره ایرانی زنیت سنت‌پترزبورگ با بدشانسی از کورس کسب عنوان آقای گلی لیگ برتر روسیه عقب ماند ولی امیدوار به جبران آن در هفته آخر است.

سردار آزمون به روسیه می‌رود تا آقای گل شود!

به گزارش "ورزش سه"، سردار آزمون بعد از آنکه در نیم‌فصل اول لیگ برتر روسیه ۱۴ بازی برای روبین کازان انجام داد و طی این مدت ۴ گل به ثمر رساند، در نقل و انتقالات زمستانی راهی زنیت سنت‌پترزبورگ شد که توانست در این تیم مدعی قهرمانی نمایش فوق‌العاده‌ای داشته باشد و عملکرد بهتری ارائه دهد.

 

آزمون در زنیت سنت‌پترزبورگ علاوه بر دو گلی که برابر فنرباغچه ترکیه و یک گلی که مقابل ویارئال اسپانیا در لیگ اروپا به ثمر رساند، در لیگ برتر روسیه نیز مرد اول خط حمله تیمش بود و در ۱۱ مسابقه ۸ گل زد که درخشش او تاثیر زیادی در قهرمانی زنیت داشت.

 

اما علاوه بر قهرمانی در لیگ برتر روسیه که سردار آزمون برای نخستین بار  به آن رسید، ستاره ایرانی برای کسب عنوان آقای گلی این رقابت‌ها نیز تلاش زیادی کرد و به صدر جدول گلزنان رسید ولی با بدشانسی بازی هفته بیست و نهم فصل را از دست داد تا از کسب کفش طلای روسیه دور شود.

 

سردار آزمون در ۹ مسابقه متوالی ۸ گل برای زنیت سنت‌پترزبورگ به ثمر رساند، اما دو هفته قبل برابر اخمت گروزنی موفق به انجام این کار نشد و در دیدار اخیرشان برابر زسکا مسکو نیز نتوانست گلزنی کند و به دلیل آسیب دیدگی در دقیقه ۶۰ این بازی از زمین خارج شد.

 

با مصدومیت بدموقعی که در دیدار با زسکا مسکو برای سردار آزمون به وجود آمد، او مسابقه امشب تیمش برابر روستوف را از دست داد تا نتواند آمار ۱۲ گله خود در این فصل را افزایش دهد.

 

فدور چومولوف، مهاجم ۲۱ ساله زسکا که همانند سردار آزمون تا هفته بیست و هشتم لیگ برتر روسیه ۱۲ گل به ثمر رسانده بود، شب گذشته از غیبت ستاره ایرانی در بازی‌های این هفته لیگ استفاده کرد و توانست تک گل برتری تیمش برابر اخمت گروزنی را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند تا بالاتر از آزمون در صدر جدول گلزنان این رقابت‌ها قرار بگیرد و شانس بیشتری برای کسب عنوان آقای گلی لیگ روسیه پیدا کند.

 

با وجود ایکه سردار آزمون ۴ روز قبل به ایران بازگشت، اما قرار است طی یکی، دو روز آینده مجددا به روسیه برگردد و به تمرینات زنیت سنت‌پترزبورگ اضافه شود تا در هفته آخر مقابل ینیسی کراسنویارسک به میدان برود و برای کسب عنوان آقای گلی که اهمیت زیادی برای او دارد، تلاش کند.

مطالب مشابه