معرفی ورزشکاران ایران در توکیو 2020؛ نیما عالمیان، تنها نماینده در تنیس روی میز

معرفی ورزشکاران ایران در توکیو 2020؛ نیما عالمیان، تنها نماینده در تنیس روی میز


منبع: طرفداری

20

1400/4/24

12:57


معرفی ورزشکاران ایران در توکیو 2020؛ نیما عالمیان، تنها نماینده در تنیس روی میز

در این قسمت به سراغ نیما عالمیان، تنها تنیسور ایرانی در المپیک توکیو می رویم.

نیما عالمیان، متولد 3 دی 1371 در بابل. عالمیان در رشته تربیت بدنی در دانشگاه آزاد اسلامی بابل تحصیل کرده است. نیما عالمیان برادر کوچک نوشاد عالمیان، یکی از بهترین تنیسورهای ایران است. پدر و عموی او نیز رحمت و نعمت عالمیان هستند که در دهه 60 جزو بهترین بازیکنان تنیس روی میز ایران بودند.

نیما عالمیان 5 سال بعد از برادرش نوشاد، وارد عرصه تنیس شد. او که از 8 سالگی به همراه برادر و پدرش تنیس را به طور جدی آغاز کرد سابقه حضور در مسابقات جهانی و آسیایی مختلفی را در کارنامه دارد. از جمله مدال برنز در تور جهانی تنیس روی میز اسپانیا در سال 2016.

بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

او در سال 2014، در بازی های آسیایی اینچئون یکی از گزینه های ایران برای اعزام بود اما در آخر خط خورد و امین نوروزی به همراه نوشاد عالمیان راهی این مسابقات شدند.

نیما عالمیان در آن سال ها در این خصوص گفت:

من برای بازی های آسیایی آماده هستم و از نظرمربی هم آماده تر از بقیه هستم اما نمی دانم چه شده است که من را انتخاب نکرده اند و نمی دانم چطور باید حقم را بگیرم.می دانم فدراسیون تلاش می کند تا بیش از دو بازیکن به بازی های آسیایی بروند اما حالا که من از لیست اعزامی خط خورده ام نمی دانم به چه کسی باید گلایه کنم ؟ باورم نمی شود از اینچئون خط خوردم.

اما پس از 4 سال، بالاخره در جاکارتا نوبت به او رسید. نیما عالمیان در بازی های آسیایی جاکارتا در اولین دور به مصاف حریفی از مالزی رفت که در آن دیدار پیروز شد و در دور یک هشتم نهایی با حریفی از ژاپن روبرو شد که شکست خورد و کارش در آن مسابقات به پایان رسید.

المپیک 2016 - ریو

المپیک ریو، اولین حضور نیما عالمیان در المپیک بود. او به همراه نوشاد عالمیان و ندا شهسواری به این مسابقات رسیده بودند. نیما عالمیان در اولین مرحله حریفی از آمریکا را با نتیجه 4 بر 1 شکست داد اما در مرحله دوم برابر حریفی از رومانی 4 بر 1 باخت تا کارش در المپیک ریو به پایان برسد.

المپیک 2020 - توکیو

نیما عالمیان در دیدار نهایی رقابت‌های تنیس روی میز انتخابی المپیک توکیو در منطقه آسیای میانه، با غلبه بر «گنجایف» نماینده ازبکستان جواز شرکت در این رقابت‌ها را کسب کرد. عالمیان تنها نماینده ایران در تنیس روی میز المپیک توکیو است.

بی شک در تنیس روی میز وقتی که پای نمایندگان چین وسط باشد، هر نوع رویاپردازی خنده دار است اما نیما عالمیان امیدوار است که در این مسابقات بتواند چند مرحله بالا بیاید و نمایش شایسته ای از خود نشان دهد.

زمان بازی های عالمیان در المپیک توکیو

شنبه ۲۴ جولای (۲مرداد): مرحله مقدماتی دور نخست انفرادی مردان  از ساعت ۴:۳۰ و ۹:۴۵ صبح

یکشنبه ۲۵ جولای (۳ مرداد): دور دوم جدول انفرادی از ساعت ۹:۳۰ صبح

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو