آخرین تمرین ژاوی به عنوان فوتبالیست (گزارش تصویری)

آخرین تمرین ژاوی به عنوان فوتبالیست (گزارش تصویری)


منبع: ورزش 3

47

1398/2/29

22:14


ژاوی ارناندس ستاره سابق تیم بارسلونا آخرین تمرین خود به عنوان یک فوتبالیست را در ورزشگاه آزادی انجام داد.

به گزارش "ورزش سه"، دیدار تیم های پرسپولیس و السد روز دوشنبه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد. السدی ها در این بازی به دنبال پیروزی و صعود از مرحله گروهی هستند اما پرسپولیس امیدی به نتیجه بازی ندارد. با این حال خداحافظی ژاوی ارناندس در پایان این مسابقه، مصاف پرسپولیس و السد را حتی برای دوستداران تیم پرسپولیس نیز جذاب کرده است.

 

ژاوی ستاره سابق تیم بارسلونا که حالا در 38 سالگی سومین فصل حضور در السد را سپری می کند، پیشتر تصمیم خود مبنی بر خداحافظی در پایان فصل را اعلام کرد و نکته جالب این بود که همچون فصل گذشته، آخرین دیدار تیم السد در مقابل پرسپولیس و به میزبانی سرخ ها خواهد بود.

 

آخرین تمرین ژاوی به عنوان فوتبالیست (گزارش تصویری)

 

از زمان اعلام رسمی خداحافظی ژاوی در آزادی، این خبر بسیار مورد توجه قرار گرفت و حالا تنها چند ساعت تا این اتفاق بزرگ باقی مانده است. یک روز پیش از مسابقه پرسپولیس و السد، کاپیتان تیم قطری در تمرین حاضر شد و با شماره شش همیشگی اش آغاز به کار کرد.

 

مثل همه بازیکنان و البته جلوتر از آن ها، به نرم دوی پرداخت و پس از انجام حرکات کششی، آماده تمرین تاکتیکی ژسوالدو فریرا شد. ژاوی آبی پوش انواع مختلف تمرین را با جدیت هرچه بیشتر دنبال کرد و با انگیزه بالاتر از نسبت به قبل، کار خود را انجام داد.

 

آخرین تمرین ژاوی به عنوان فوتبالیست (گزارش تصویری)

 

در یک دهه حضور این بازیکن در تیم بارسلونا، همبازیانش همیشه او را مهره ای تلاش گر می نامیدند اما خیلی ها تصور می کردند با پیوستن به لیگ ستارگان قطر، از میزان تلاش ژاوی در تمرینات کاسته شود و به نوعی او مسابقات را جدی نگیرد اما حداقل در 5 تمرینی که این بازیکن در ایران انجام داده، عکس ادعای منتقدان ژاوی ثابت شده و حتی می توان گفت که کوشش این بازیکن عامل انگیزشی برای دیگر بازیکنان نیز بوده است.

 

در زمین نیز ژاوی باوجود سن و سال بالا، مهره ای دونده محسوب می شود. نمایش او مقابل پرسپولیس و استقلال در آزادی همیشه اعجاب آور بوده و هوش بالای این بازیکن را نشان داده است. درست مثل دیدار نیمه نهایی که مثل مهاجمان زبده در محوطه جایگیری و برای گلزنی تلاش کرد یا مثل دیدار مقابل استقلال که با پاس گلی استثنایی، کار آبی ها را ساخت.

 

آخرین تمرین ژاوی به عنوان فوتبالیست (گزارش تصویری)

 

اما به هر حال مهندس فوتبال جهان فردا خداحافظی کرد و به قول برانکو، این افتخاری است که نصیب فوتبال ایران، تیم پرسپولیس و ورزشگاه آزادی شده است. مهندسی که بار دیگر به جای کلاه زرد، لباسی به این رنگ بر تن خواهد کرد و همه امیدوار خواهند بود یک نمایش فوق العاده دیگر را نیز از شماره شش سابق بارسلونا و فعلی السد تماشا کنند.

 

آخرین تمرین ژاوی به عنوان فوتبالیست (گزارش تصویری)

 

مطالب مشابه