باورنکردنی؛ سولاری، بهترین مربی فصل رئال مادرید!

منبع: 90 تی وی

30

1398/2/29

22:25


سانتیاگو سولاری در این فصل آماری بهتر از دو سرمربی دیگر رئال از خود به جا گذاشت.

باورنکردنی؛ سولاری، بهترین مربی فصل رئال مادرید!

سانتیاگو سولاری در این فصل آماری بهتر از دو سرمربی دیگر رئال از خود به جا گذاشت.

به گزارش وبسایت نود، فصل 19-2018 رقابت های لالیگا روز یکشنبه با برگزاری دو دیدار به پایان رسید و بارسلونا با کسب 87 امتیاز، توانست با موفقیت از عنوان قهرمانی خود دفاع کند. 

اما این فصل برای هواداران رئال مادرید، فصلی برای فراموش کردن بود. رئالی ها که بعد از جولن لوپتگی و سانتیاگو سولاری، فصل را با سومین سرمربی خود یعنی زین الدین زیدان به پایان رساندند، در آخرین بازی نیز توفیقی نیافتند و در خانه با 2 گل مغلوب رئال بتیس شدند تا با 68 امتیاز و حضور در رده سوم، فصل را با 19 امتیاز کمتر از بارسلونا به پایان ببرند؛ اختلافی که پیش از این بی‌سابقه بوده است.

زین الدین زیدان در 11 مارچ در شرایطی به رئال مادرید بازگشت که با حذف از لیگ قهرمانان و کوپا دل‌ری، تنها رقابت های لالیگا پیش روی رئال بود. زیزو در 11 بازی پایانی به همراه رئال 5 برد، 2 تساوی و 4 شکست را ثبت کرد تا به ازای هر مسابقه، 1.54 امتیاز کسب کرده باشد. رئال او در این مدت 16 گل زد و با دریافت 14 گل، نتوانست تفاضل گلی بهتر از 2+ داشته باشد. 

نکته حالب آن است که سلف زیدان، سانتیاگو سولاری آمار بهتری نسبت به او از خود به جای گذاشت و در حقیقت بالاتر از زیدان و لوپتگی، بهترین سرمربی این فصل رئالی ها بود. سولاری که بعد از شکست 5-1 رئال مقابل بارسلونا هدایت این تیم را به دست گرفت در 17 مسابقه لالیگایی رئال را هدایت کرد و به همراه این تیم، 12 برد، یک تساوی و 4 شکست در کارنامه خود ثبت کرد تا به شکل میانگین از هر بازی 2.18 امتیاز کسب کرده باشد. 

پیروزی های 2-0 مقابل والنسیا و سویا، پیروزی های 4-2 در خانه سلتاویگو و اسپانیول و پیروزی 3-1 در واندا متروپولیتانو مقابل اتلتیکومادرید از جمله نتایج درخشان رئال در این فصل از لالیگا با هدایت سولاری بودند. تیم سولاری 33 گل به ثمر رساند و 18 گل هم دریافت کرد. جالب آن که آخرین مسابقه سولاری پیش از اخراج نیز با برتری 4-1 بر وایادولید همراه بود اما دو شکست متوالی مقابل بارسلونا در کوپا دل‌ری و لالیگا و شکست 4-1 مقابل آژاکس در لیگ قهرمانان و حذف از دو جام در عرض یک هفته، کار سولاری را قبل از دیدار مقابل وایادولید به پایان رسانده بود. 

با احتساب تمامی رقابت ها، باز هم آمار سولاری قابل اعتنا به نظر می‌رسد. او در مجموع در 28 مسابقه روی نیمکت رئال نشست و 18 برد، 2 تساوی و 8 شکست را ثبت کرد تا به شکل میانگین از هر بازی 2 امتیاز اندوخته باشد. تیم او در این مسابقات 56 گل به ثمر رساند و 35 بار نیز دروازه خود را یاز شده دید. 

بعد از سولاری و زیدان، عنوان ضعیف ترین مربی فصل رئال مطابق انتظار به جولن لوپتگی می‌رسد. او در 10 مسابقه لالیگایی رئال را هدایت کرد و تیمش در این بازی ها تنها 4 پیروزی کسب کرد و 2 تساوی و 4 شکست هم در کارنامه رئال او ثبت شد. با کسب 14 امتیاز، رئال به شکل میانگین از هر بازی 1.4 امتیاز کسب کرده بود و پایان لوپتگی با شکست 5-1 مقابل بارسلونا، به این معنا بود که رئال او در لالیگا 14 گل زده و 14 گل هم دریافت کرده است.

با محاسبه سایر مسابقات هم آمار لوپتگی بهبود خاصی پیدا نمی‌کند. او در مجموع 14 بار روی نیمکت رئال نشست و 6 برد، 2 تساوی و 6 باخت را در کارنامه خود ثبت کرد. تیم او 21 گل زد و 20 گل هم خورد و میانگین امتیازی او به 1.43 امتیاز به ازای هر مسابقه رسید. 

7712

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو