پیروزی چندجانبه فرهاد مجیدی

منبع: فرارو

35

1400/4/26

11:08


استقلال رتبه سومی و کسب سهمیه‌اش را در لیگ برتر قطعی کرده است. حالا، اما آن‌ها در ۲ قدمی قهرمانی در جام حذفی و برپایی یک جشن هستند. اگر این اتفاق رخ بدهد، پایان فصل برای آبی‌ها شیرین‌تر خواهد شد. به علاوه آن‌ها از شر حضور در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا راحت می‌شوند و می‌توانند مسابقات را به‌طور مستقیم از مرحله گروهی آغاز کنن

پیروزی چندجانبه فرهاد مجیدی

استقلال با پیروزی در برابر پرسپولیس راهی مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی شد. آبی‌ها البته درست مثل تیم حریف نمایش چندان درخشانی نداشتند، اما در ضیافت پنالتی‌ها بهتر عمل کردند و به پیروزی دست یافتند. این برد از چند جهت برای شخص فرهاد مجیدی اهمیت داشت.

اول اینکه فرهاد مجیدی موفق شد انتقام شکستش در داربی قبلی را از پرسپولیس بگیرد. همه می‌دانند و خودش هم در نشست خبری بعد از آن بازی گفت که باخت به پرسپولیس برایش بسیار ناگوار است. او، اما خیلی زود تلافی کرد تا فصل را از این جهت با تلخکامی به پایان نبرده باشد.

دوم؛ مجیدی در اوج جدلش با مدیران باشگاه به این پیروزی ارزشمند دست یافت و حالا از هر جهت نسبت به آن‌ها در موضع بالادست قرار دارد. فرهاد از آن داربی تا این داربی از ۸ مسابقه ۷ تا را برده؛ بنابراین فعلا حرف او در باشگاه «پیش» است.

سوم؛ مجیدی احتمالا در حال پاس‌کردن سخت‌ترین قرعه تاریخ جام حذفی است. او و تیمش ابتدا پیکان را بردند، بعد ذوب‌آهن را شکست دادند و حالا هم از سد پرسپولیس گذشته‌اند. چنین قرعه‌ای در جام حذفی بسیار نادر است. کافی است به یاد بیاورید ۲ حریف قبلی پرسپولیس در این مسابقات تیم‌های دسته‌دومی بودند!

چهارم؛ استقلال رتبه سومی و کسب سهمیه‌اش را در لیگ برتر قطعی کرده است. حالا، اما آن‌ها در ۲ قدمی قهرمانی در جام حذفی و برپایی یک جشن هستند. اگر این اتفاق رخ بدهد، پایان فصل برای آبی‌ها شیرین‌تر خواهد شد. به علاوه آن‌ها از شر حضور در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا راحت می‌شوند و می‌توانند مسابقات را به‌طور مستقیم از مرحله گروهی آغاز کنند.

رزونامه همشهری

مطالب مشابه