معرفی ورزشکاران ایران در توکیو 2020؛ سارا بهمنیار، یکی از شانس های طلای ایران

منبع: طرفداری

54

1400/4/26

12:10


معرفی ورزشکاران ایران در توکیو 2020؛ سارا بهمنیار، یکی از شانس های طلای ایران

در این قسمت به سراغ معرفی سارا بهمنیار کاراته کای گیلانی تیم ملی کاراته بانوان ایران رفته ایم

سارا بهمنیار در سال 1378 در گیلان به دنیا آمد. او دانشجوی رشته تربیت بدنی در دانشگاه آزاد لاهیجان است و اولین طلای جهانی خود را در سن 15 سالگی گرفت و تبحر لازم در هر دو سبک کاتا و کمیته را دارد. بهمنیار از 3 سالگی به همراه خواهرش به این رشته روی آورد تا اینکه از سال 1382 وقتی 4 ساله بود زیر نظر مادرش و استاد فاطمه قاسمی دختر خاله اش به صورت جدی تمریناتش را شروع کرد.

بهمنیار در این مورد می گوید:

به جز خانواده و دختر خاله ام که مربی پایه هستند، خواهرم هم کاراته کار است و هم اکنون در بخش کاتا تمرین می کند و مربی هم هست.

سارا بهمنیار

ورود به تیم ملی و اولین مدال

سارا بهمنیار در سال 1392 وقتی 14 ساله بود به تیم ملی نوجوانان دعوت شد تا اینکه یک سال بعد در مسابقات نوجوانان آسیا در مالزی (2014) به مدال طلا دست یافت. بعد از کسب دو برنز آسیایی و دو نفره جهانی در امیدهای جهان، سال 97 با تیم ملی بزرگسالان در اسپانیا (2018) به مدال برنز مسابقات بزرگسالان دست یافت. بهمنیار در سال 2019 در مسابقات لیگ جهانی ابتدا در ژاپن و سپس در مسکو موفق به کسب دو مدال خوش رنگ طلا شد.

افتخارات سارا بهمنیار

مدال طلای نوجوانان آسیا سال ۲۰۱۴ مالزی

مدال برنز جهانی ۲۰۱۵ اندونزی

مدال نقره در تورنمنت تایلند

مدال برنز وزن ۵۰ کیلوگرم در رقابت‌های جهانی کاراته سال ۲۰۱۸

مدال نقره لیگ جهانی وان اتریش 2019

مدال برنز لیگ جهانی وان دوبی 2020

مدال برنز لیگ جهانی وان استانبول 2021

مدال نقره مسابقات امیدهای جهان در اسپانیا 2017

مدال نقره مسابقات امیدهای آسیا در قزاقستان 2017

مدال برنز رقابت‌های قهرمانی جهان اسپانیا - با اولین حضور در تیم ملی کاراته بزرگسالان توانست به عنوان اولین ورزشکار بانو از استان گیلان به مدال جهانی کاراته دست‌ یابد.

سهمیه المپیک

بهمنیار در مسابقات لیگ جهانی کاراته وان در لیسبون پرتغال، که آخرین شانس کسب سهمیه از طریق رنکینگ به شمار می رفت، با راهیابی به دیدار رده بندی، موفق شد، دومین سهمیه المپیک ۲۰۲۰ کاراته ایران را در بخش زنان را برای خود قطعی کند.

در روز نخست مسابقات کاراته وان لیسبون ۲۰۲۱، بهمنیار در دور اول برابر مورالس از اسپانیا به برتری ۳ بر یک دست یافت. وی در دور دوم با نتیجه ۲ بر یک برابر جونا تسوکی از فیلیپین شکست خورد اما با راهیابی این کاراته کار به فینال وزن ۵۰- در جدول شانس مجدد قرار گرفت.

نماینده کاراته کشورمان در جدول شانس مجدد مقابل کالگو از کلمبیا به برتری ۴ بر یک دست یافت تا در دور بعدی با کاراته کایی از مصر روبرو شود. او در این مبارزه نیز حریفش را با نتیجه دو بر صفر شکست داد تا راهی دیدار رده بندی شود تا برابر الکساندرا ریچی (قهرمان جهان در سال2016) از فرانسه قرار گیرد و در نهایت با نتیجه ۱۰ بر ۲ شکست خورد تا دستش از رسیدن به مدال برنز کوتاه بماند.

سارا بهمنیار

 

مطالب مشابه