آغاز احداث خط لوله 90 کیلومتری در سیستان و بلوچستان توسط ارتش

منبع: رکنا

43

1400/4/26

12:22


آغاز احداث خط لوله 90 کیلومتری در سیستان و بلوچستان توسط ارتش

سیستان و بلوچستان سال هاست که با مشکل کم آبی دست و پنجه نرم می کند. سیستان و بلوچستان در حال حاضر با بحران گرد و غبار و خطر وقوع سیل نیز مواجه است. وضعیت کرونا در سیستان و بلوچستان نیز در شرایط فوق قرمز قرار گرفته است. حدود 10 روز پیش نیز ارتش بخشی از نیروهای زمینی را برای کمک به این وضعیت بحرانی سیستان و بلوچستان به این استان اعزام کرد. نیروی زمینی ارتش کمک به مهار کرونا در سیستان و بلوچستان و آبرسانی به روستاهای این استان را از جمله اهداف حضور خود در این استان بیان کرده است.

به گزارش رکنا، امیر سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش امروز در بازدید از مناطق روستایی و مرزی استان سیستان و بلوچستان در جمع مردم صدیف سنچولی شهرستان هیرمند گفت: برپایی سامانه‌های پزشکی درمانی سیار و ثابت و رفع مشکل آب مهم‌ترین اولویت هموطنان عزیزمان در استان سیستان و بلوچستان است.

وی با اشاره به وضعیت بحرانی در منطقه صدیف سنچولی شهرستان هیرمند در جمع مردم این منطقه، اظهار داشت: نیروی زمینی ارتش با تمام توان به خدمت‌رسانی به مردیف شریف سیستان و بلوچستان ادامه خواهد داد.

امیر حیدری در مورد ظرفیت نیروی زمینی ارتش در اجرای طرح‌های مردم‌یاری، گفت: برپایی بیمارستان مجهز سیار، آبرسانی، راه‌اندازی خط لوله آب، نصب تانکرهای آب، ‌اهدای کمک‌های مومنانه، پایش سلامت رایگان و چندین طرح در حوزه خدمات رسانی از جمله کارهایی است که نیروی زمینی ارتش در این منطقه انجام داده و تا زمانی که مشکلات برطرف نشود کنار مردم می‌مانیم.

وی  ادامه داد: در مقطع کنونی فراهم کردن امکانات پزشکی و برطرف‌سازی مشکل آب و آبرسانی از مهم‌ترین اولویت‌های مردم و هموطنان عزیزمان در مناطق استان سیستان و بلوچستان است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پاسخ به مطالبات و خواسته‌های مردم این منطقه از نیروی زمینی ارتش، تصریح کرد: در دیدارهای چهره به چهره‌ای که با مردم فهیم منطقه صدیف سنچولی شهرستان هیرمند داشته‌ایم برخی  اقدامات، شامل اهدای کمک‌های مومنانه در قالب مواد غذایی، نصب ۲۷ تانکر آب آشامیدنی برای هر خانواده و احداث سرویس‌های بهداشتی و حمام را در دستور کار خود قرار دادیم که ان‌شاءالله در روزهای آتی این اقدامات در این منطقه انجام خواهد شد.

امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه تفاهم نامه‌ای بین آبفای استان سیستان و بلوچستان با نیروی زمینی ارتش در خصوص برطرف‌سازی مشکل آب در بخش‌های روستایی شهرستان‌های زاهدان، خاش و زابل منعقد شده است، خاطرنشان کرد:  در بازدید از تصفیه خانه آب زهک با مدیرعامل محترم آبفای استان در خصوص رفع مشکل آب تفاهم‌نامه‌ای را تدوین کرده‌ایم که در حال حاضر طرح خط لوله ۹۰ کیلومتری آبرسانی آغاز شده و در روزهای آینده برای بیش از ۱۷ روستا در این مناطق اقدامات آبرسانی انجام خواهد شد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو