مربی بدنساز پیکان: برنامه ریزی سازمان لیگ؟ بازیکنان ربات نیستند

منبع: طرفداری

124

1400/4/26

12:45


مربی بدنساز پیکان: برنامه ریزی سازمان لیگ؟ بازیکنان ربات نیستند

محمدرضا خدادادی، مربی بدنساز تیم پیکان در خصوص فشردگی بازی های لیگ برتر صحبت هایی را بیان کرده است

به گزارش طرفداری، محمدرضا خدادادی، مربی بدنساز تیم پیکان به طرفداری گفت:

با توجه به برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا، برنامه مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران دستخوش تغییرات زیادی شد، به این صورت که تیم های ایرانی دقیقاً 10 ماه است بدون وقفه در حال انجام تمرین و مسابقه هستند و بازیکنان تیم ها فشار زیادی را متحمل شده اند.

او ادامه داد:

این را باید در نظر گرفت که بازیکنان ما ربات نیستند و با فرسایشی شدن لیگ، حفظ آمادگی جسمانی و روحی و روانی آنها کار دشواری است. فشردگی و سنگینی مسابقات در نتایج تاثیر گذار خواهد بود. استراحت بین بازی ها کم است و تیم های ما به این موضوع عادت ندارند. وقتی یک تیم شرایط لازم و کافی را برای استراحت و تفکر حرفه ای نداشته باشد، فشردگی مسابقات ناخودآگاه به بازیکن آسیب می رساند. به همین دلیل به نظر من باید یک سری تغییرات در دیدگاه و شکل تمرینات و دوران آماده سازی تیم ها ایجاد کنیم.

خدادادی در پایان گفت:

بنابراین اگر سازمان لیگ در ابتدای فصل به تیم ها اعلام کند مسابقات با فاصله 4 یا 5 روزه برگزار می شوند، می توانیم مدل تمرینی را براساس شکل مسابقات و زمان مسابقات برنامه ریزی کنیم و با یک آماده سازی و زیربنای درست تیم هایمان را به شکلی آماده کنیم که در طول مسابقات کمترین میزان افت را در این شرایط داشته باشند و با حداقل مصدومیت مواجه شوند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو