حمله گاندو به جوان دشتیاری + عکس و جزئیات جراحی سخت

منبع: رکنا

31

1400/4/26

14:06


حمله گاندو به جوان دشتیاری + عکس و جزئیات جراحی سخت

وحید پورمردان گفت: در نتیجه سیلاب سیستان و بلوچستان که موجب جابه جایی گاندوها میان آبگیرها و در نتیجه نزدیک شدن به سکونتگاه های انسانی می شود، متاسفانه با حمله یک تمساح به جوان دشتیاری، وی از ناحیه دست دچار جراحت شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان  بیان کرد: گاندو بر اثر جاری شدن سیلاب درجنوب استان با جریان آب بین هوتک ها (گویش محلی آبگیر و برکه) جابه جا می شوند و این موضوع موجب رفتارهای تهاجمی آنها می شود.

به گزارش رکنا، وی ادامه داد: حفظ قلمرو زیستی و نزدیک شدن به زیستگاه های انسانی موجب بروز حادثه در اثر سیلاب می شود که متأسفانه این بار باعث حمله یک سر تمساح به یکی از اهالی و جراحت در ناحیه دست شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: با تلاش محیط بانان و همکاران محیط زیست جنوب استان فرد مصدوم، بلافاصله به بیمارستان امام علی (ع) چابهار منتقل و تحت مراقبت و عمل جراحی قرار گرفت و عمل ترمیم دست نیز با تلاش و کمک تیم پزشکی با موفقیت انجام شده است.

آغاز وحشت از حمله گاندوها در سیستان و بلوچستان + فیلم

پورمردان ادامه داد: فراموش کردن هشدارها و عدم احتیاط اهالی در چنین مواقعی موجب بروز حادثه می شود، با این وجود اعلام هشدارها و آموزش های لازم از طریق محیط زیست در دست اجرا بوده و تمام تدابیر لازم در این خصوص در حال پیگیری است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان تصریح کرد: هشدارهای لازم قبل و همزمان با جاری شدن سیلاب از طریق رسانه های رسمی و شبکه های اجتماعی این اداره کل اعلام شده تا هم استانی ها از نزیک شدن به برکه ها و هوتک های زیستگاه گاندو خودداری کنند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو