وضع «بسیارنگران کننده» کرونا در کرمان/استاندار به روحانی نامه می‌زند

17

1400/4/26

15:45


وضع «بسیارنگران کننده» کرونا در کرمان/استاندار به روحانی نامه می‌زند

سلامت نیوز: استاندار کرمان وضعیت کرونا در این استان را بسیار نگران کننده خواند و از انجام مکاتبه مجدد با رئیس‌جمهوری و وزیر بهداشت برای تامین مسائل مالی کمک به تجهیزات و اختصاص واکسن افراد بالای ۵۰ سال خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، علی زینی وند ظهر شنبه در نشست ستاد استانی کرونا افزود: مطالبه جدی استان از وزارت بهداشت اختصاص واکسن با اولویت جنوب و شرق استان کرمان است زیرا استان در اوج شرایط بیماری قرار دارد.

استاندار کرمان با تاکید بر ضرورت رعایت محدودیت های کرونایی اظهارداشت: بازرسی ها باید به صورت جدی انجام شود؛ میزان بستری و مرگ و میر بشدت بالاست و غیر از برخی اجازه ها که داده می‌شود هیچ محدودیتی را کم نمی‌کنیم.

وی با اشاره به جدیت ممنوعیت های ترددی بین استانی مخصوصا از استان های پرخطر به کرمان اظهارکرد: به طور جدی محدودیت های تردد را ادامه می دهیم، پرترددترین محور مراودات فامیلی ما از ایرانشهر به ریگان است که با افزایش مرگ ومیر مردم برای شرکت در مراسم ختم به شهرستان های دیگر می روند و همین سیر صعودی را تشدید می کند.

زینی وند خطاب به سازمان های بیمه نیز خواست به طور جدی تر پای کار بیایند و پرداخت ها را به موقع داشته باشند و گفت: در بحث دارو نباید اصلا کمبود داشته باشیم، همچنین اگر در این زمینه به مشکلی برخوردیم شرکت ها در راستای مسئولیت اجتماعی تکلیف خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: تردد در ییلاقات را جدی بگیریم و آنها را محدود و کنترل کنیم، اگر خانه خودشان هم هست اجازه ورود به آن محدوده را ندهیم، در صورت مشاهده افزایش تجمع ها و تردد در هفت باغ علوی به ویلاها کنترل ها بیشتر و مرزهای ورودی استان بشدت کنترل شود.

برخی فرمانداران پای کار نیستند

استاندار کرمان در اداماه با بیان اینکه برخی از فرمانداران آنطور که باید در بحث کرونا پای کار نیستند تاکید کرد: کوتاهی در بحث کرونا از هیچ دستگاهی پذیرفته نیست ما موردهایی را می‌دانیم که اگر مجدد تکرار شود، هم اسم می برم و هم بشدت برخورد خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا ۱۶ شهرستان استان کرمان اینک در شرایط بسیارپرخطر قرمز، ۶ شهرستان نارنجی و یک شهرستان زرد قراردارند.

هشدار سیلاب را جدی بگیریم

زینی وند همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیل روز گذشته در نقاطی از استان تصریح کرد: یک هفته از هر رسانه در اختیار هشدار سیل می دهیم و وضعیت سیل کاملا قابل پیش بینی بود؛ از مردم خواهش می‌کنیم به هشدارها توجه کنند.

وی افزود: دستور اکیده داده ایم پل‌ها و موانعی که در بستر مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی زده شده اند تخریب شوند.

لازم به ذکر است، به علت جاری شدن سیلاب در برخی نقاط استان شاهد بروز خسارت و مفقود شدن پنج نفر بودیم که تا ظهر امروز پیکر بی جان سه تن از آنان پیدا شده است.

زینی‌وند در ایان جلسه همچنین از همکاری خوب ستاد نماز جمعه در تعطیلی نماز جمعه‌ها در مناطق قرمز و نارنجی نیز قدردانی کرد و در ادامه با ابراز تاسف از شهادت سه نفر از نیروهای انتظامی در درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر در جنوب استان گفت: حجم عملیات و مبارزات نیروی انتظامی در استان ستودنی است و با هوشیاری نیروی انتظامی از نیروهایشان محافظت شود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو