خبرنگار برایتون: تمام صحبت شهر درباره جهانبخش بود/ گل علی به چلسی در یادمان خواهد ماند

منبع: طرفداری

52

1400/4/26

16:34


خبرنگار برایتون: تمام صحبت شهر درباره جهانبخش بود/ گل علی به چلسی در یادمان خواهد ماند

خبرنگار شهر برایتون پس از مشخص شدن رفتن علیرضا جهانبهش به تمجید از ستاره ایرانی پرداخت

به گزارش طرفداری، برایان اوون، خبرنگار انگلیسی روزنامه شهر برایتون به نام آرگوس به تمجید از جهانبخش پرداخت و گفت:

احساس خوبی نسبت به علی در این شهر وجود دارد.

اوون در مصاحبه با سایت فوتبال پریمیر هلند گفت:

او همیشه مثل یک ورزشکارِ حرفه ای، عمل می کند. سخت کوش بوده ولی به نظرم سرعتش برای بازی در وینگر کم است. برخی معتقدند که چرا او باید به صورت همزمان هم در خط تدافعی بازی کند و هم در خط تهاجمی حاضر شود. یادم است که او چندین بار هم مصدوم شد ولی پس از آسیب دیدگی نمایش بهتری از خود نشان داد.

اوون ادامه داد:

طرفداران او را به عنوان بازیکنی که همیشه سخت کوش بود و بهترین نمایشش را به اجرا می گذاشت، به یاد خواهند آورد. بازیکنی که قصدش این بود در لیگ برتر انگلیس موفق شود. نخواست زود پا پس بکشد و سریعاً به هلند بازگردد.

خبرنگار انگلیسی گفت:

به نظرم در خصوص او نظرات کمی متغیر است. برخی معتقد هستند که جهانبخش به اندازه کافی خوب بود و می توانست در جزیره موفق شود. برخی همیشه درخشش او مقابل چلسی را به یاد خواهند آورد. گلی که به زیبایی به ثبت رسید و خوشحالی که در ذهن ها ثبت شد. به نظرم او خیلی در این باشگاه پیشرفت نکرد ولی شاید من اشتباه بکنم. شاید خود علی معتقد باشد که گام های بلندی در مسیر زندگی خود برداشته است.

اوون در خصوص اینکه چرا او به مانند دوران حضورش در آلکمار گل نزده است، گفت:

برایتون نیازمند گل زدن بود. این باشگاه به سختی در فصل 2017-2018 در لیگ مانده بود و می خواست قدم بلندی برای درخشش در لیگ برتر بردارد. با اینکه خیلی از باشگاه ها برای خرید مهاجمان معمولی خود چنین مبلغی را پرداخت کرده بودند اما خرید جهانبخش گران محسوب شد. در صورتی که پرداخت چنین پولی اصلا زیاد نبود. همین مسئله فشار زیادی را به وجود آورد.

اوون ادامه داد:

خرید جهانبخش به یک قمار از سوی برایتون تشبیه شد. باشگاه دیگر پولی نداشت که برای مهاجم دیگر خرج کند. برای همین انتقال جهانبخش یک خرید بزرگ و مهم تلقی شد. خریدی که برای باشگاه قرار است گل بزند.

اوون گفت:

یادم است که وقتی علیرضا به برایتون آمد، شور و شوقی عجیبی در شهر حاکم شد. طرفداران باشگاه حتی به دنبال این بودند که متوجه شوند که او با چه پروازی قرار است به انگلیس بیاید. همه چیز علیرضا جهانبخش بود. با اینکه شهر ما در کریکت در آن زمان موفقیتی بدست آورد ولی تمام صحبت ها و نگاه به پرواز علیرضا جهانبخش بود. همه طرفداران می خواستند بدانند که او کی به برایتون می رسد.

اوون افزود:

بازیکنانی که در انگلیس موفق نمی شوند، خیلی زود به باشگاه های دیگر می روند اما در خصوص جهانبخش این اتفاق رخ نداد. ستاره ایرانی 3 فصل در پست خود باقی ماند. او گفت که هرگز موفقیت در هلند یک شبه بدست نیامده و برای همین همیشه امید داشت که بتواند در برایتون و انگلیس موفق شود. او در یک مصاحبه ای به من گفت که اوضاع بهتر می شود. او می خواست در فصل دوم و سوم بهتر کار کند ولی این اتفاق رخ نداد و اصلا نتوانست گل بزند.

انتقال جهانبخش به باشگاه فاینورد هلند قطعی شده و به نظر می رسد ستاره ایرانی طی روزهای آینده به هلند بازگردد. علی جهانبخش در سال 2018 با ارزش 25 میلیون یورو به برایتون آمد ولی هیچ گاه نتوانست عملکرد خوبی از خود به ثبت رساند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو