فروش آب دوغ خیار هم آنلاین شد / یک کاسه ۴۳۰ هزار تومان

منبع: رکنا

58

1400/4/26

17:16


فروش آب دوغ خیار هم آنلاین شد / یک کاسه ۴۳۰ هزار تومان

آب دوغ خیار یکی از سنتی ترین غذاهای ایرانی است. آب دوغ خیار در دل تابستان برای ایرانی ها یکی از لذیذترین غذاهای موجود به شمار می آید. شاید تا چندسال قبل آب دوغ خیار یکی از کم هزینه ترین غذاهای ایرانی به حساب می آمد اما حالا با این گرانی ها غذای لاکچری حساب می شود. با این حال هنوز آب دوغ خیار را می توان یکی از پرطرفدارترین غذاهای ایرانی دانست. با این حال شاید باورکردنش سخت باشد اگر بشنوید این روزها آب دوغ خیار را با قمیت کاسه ای 430 هزار تومان آن لاین به شما می رسانند.

به گزارش رکنا،  آب دوغ خیار غذایی که در گذشته کم‌ هزینه تلقی می‌شد. حالا این روزها به یکی از غذاهای لاکچری با قیمت کاسه‌ای حدود ۴۳۰ هزار تومان تبدیل شده است. فروش آب دوغ خیار در اپلیکشین‌ها و کسب و کارهای اینترنتی باعث شده که فروشگاه‌های آنلاین سود خوبی را از فروش آن به دست آورند بعضی از این فروشنده‌ها غذا را در رستوران خود تهیه می‌کنند و با پیک‌های آنلاین به نقاط مختلف انتقال می‌دهند. اما بعضی دیگر این غذا را در خانه تهیه می‌کنند و به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند.

آب دوغ خیار، غذایی لاکچری

قیمت لبنیات که در هفته‌های اخیر حدود ۷۰ درصد افزایش داشته، یکی از اصلی‌تری مواد تشکیل‌دهنده این غذا است.

غذایی که طرز تهیه آن بسیار راحت و کم هزینه است، حالا به یکی از گران‌ترین غذاهای رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها تبدیل شده است.

با یک حساب سرانگشتی هزینه درست کردن ۱۲ کاسه آب دوغ خیار ۳۸۰ هزار تومان است اما در فروشگاه‌های اینترنتی یک کاسه آن را ۵۰ هزار تومان می‌فروشند.

    یک کیلو خیار به قیمت ۱۰ هزار تومان

    کشمش کیلویی ۶۴ هزار تومان

    ماست چکیده پرچرب کیلویی ۲۱ هزار تومان و  ماست شرکتی کیلویی ۲۵ هزار تومان

    دوغ پرچرب کیلویی۱۰ هزار تومان

    مغز گردوی درجه یک کیلویی ۲۵۰ هزار تومان

این میزان از مواد برای تهیه ۱۲ کاسه آب دوغ خیار در سایز متوسط مناسب است. هر کاسه از این غذا در سایز کوچک، با قیمت ۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمتی که با آن می‌توان دو سیخ چلو کباب کوبیده زعفرانی با قیمت گوشت کیلویی ۱۴۰ هزار تومان تهیه کرد.

با داغ شدن بازار سفارش و تهیه این غذا، امکان سفارش آنلاین آن هم فراهم شده است. هزینه پیک برای جابه‌جایی این غذا در برخی از فروشگاه‌های آنلاین ۱۵ هزار تومان است.

این مطلب از صفحه وبگردی تهیه شده است و فقط جنبه سرگرمی دارد.

منبع: تجارت نیوز

 

مطالب مشابه