آزمون ورودی حوزه علمیه بوشهر به صورت مجازی برگزار شد

منبع: حوزه

4

1400/4/26

19:36


حوزه/ معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه استان بوشهر از برگزاری آزمون ورودی حوزه علمیه استان بوشهر خبر داد و گفت: این آزمون همزمان با سراسر کشور به صورت مجازی برگزار شد.

آزمون ورودی حوزه علمیه بوشهر به صورت مجازی برگزار شد

به گزارش خبرنگار خبرگزرای حوزه از بوشهر، حجت الاسلام مهدی نعمتی، معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه استان بوشهر، امروز در گفتگو با خبرنگاران، از برگزاری آزمون ورودی حوزه علمیه استان بوشهر خبر داد و گفت: این آزمون روز گذشته همزمان با سراسر کشور به صورت مجازی برگزار شد.

وی گفت: با توجه به شیوه گسترده و اوج گیری مجدد ویروس کرونا در اکثر نقاط کشور و استان، تصمیم بر این شد که به جهت حفظ سلامتی داوطلبان و رعایت دستورالعمل های بهداشتی، آزمون ورودی حوزه علمیه به صورت مجازی برگزار شود.

معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه استان بوشهر، اضافه کرد: پس از مشخص شدن نتیجه آزمون، داوطلبانی که نتیجه قبولی را کسب کنند وارد مرحله آموزن شفاهی خواهند شد و پس از قبولی در این مرحله نیز وارد دوره میثاق طلبگی و سپس دوره اختبار و تثبیت خواهند شد تا در صورتی که در این دوره ها نیز موفق شوند به عنوان طلبه وارد حوزه علمیه خوهند شد.

وی با بیان اینکه امسال آمادگی داریم ۱۲۰ نفر از داوطلبان ورود به حوزه علمیه را جذب کنیم گفت: در حال حاضر ۶۱۴ نفر طلبه و ۲۳ استاد تمام وقت، ۳۰ نفر کادر مدیریت و اجرایی و بیش از ۳۰ استاد پاره وقت و ساعتی در مدارس علمیه استان مشغول هستند.

حجت الاسلام نعمتی با بیان اینکه استان بوشهر دارای هشت مدرسه علمیه است گفت: از این تعداد شش مدرسه به صورت بلند مدت در شهرستان های بوشهر، دشتستان، دشتی، کنگان، دیر و گناوه و دو مدرسه به صورت کوتاه مدت یا سفیران هدایت در شهرستان های دشتی و دشتستان فعالیت می کنند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو