برترین های قرن با علی دایی: بدون علی کریمی، کریم باقری، خداداد و ... نمی‌‌توانستم کاری کنم

منبع: طرفداری

7

1400/4/26

20:58


برترین های قرن با علی دایی: بدون علی کریمی، کریم باقری، خداداد و ... نمی‌‌توانستم کاری کنم

علی دایی در پیامی که به اهالی فوتبال داد گفت موفقیتش را مدیون همه آن ها است. شهریار فوتبال ایران گفت بدون کمک هم تیمی هایی چون کریمی، باقری، خداداد و دیگران به این موفقیت بزرگ نمی رسید اما ترجیح داد تیم منتخبش را بیشتر از جمع پیشکسوتان و نسل فراموش شدگان انتخاب کند تا تجلیلی باشد از آنهایی که این روزها کمتر در کانون توجه هستند. البته تعدادی از هم نسلان و حتی یکی از شاگردان علی دایی هم در تیم او حضور دارند اما از همه مهم تر انتخاب حسین کلانی است که برای اولین بار نامش وارد تیم منتخب شد. بعد از 85 نفری که به علی دایی رای دادند، علی دایی به عنوان نفر هشتاد و ششم، به جای خودش به حسین کلانی رای داد.

برنامه تیم منتخب و برترین های قرن با علی دایی امشب تقدیم شما می شود که این بار شکل و شمایل متفاوتی با دیگر برنامه ها داشت. اما این تنها ویدیویی نیست که از گفتگو با علی دایی تماشا می کنید. خاطره بازی با اسطوره فوتبال ایران، فردا (یکشنبه، 27 تیر) تقدیم شما می شود...

به قول سامان خدائی، یکی از راحت ترین کارها در بررسی فرم های پروژه تیم منتخب قرن، شمارش تعداد شرکت کننده ها بود چرا که از روی تعداد رای علی دایی می شد فهمید چند نفر تا به حال در پروژه بزرگ طرفداری رای داده اند؛ 50 فرم، 50 رای برای علی دایی... 60 فرم، 60 رای برای علی دایی... 85 شرکت کننده، 85 رای برای علی دایی. اما این روند را شهریار فوتبال ایران متوقف کرد.

به گزارش طرفداری، تقریبا از روز اول مطمئن بودیم علی دایی در پروژه تیم منتخب و برترین های قرن به خودش رای نمی دهد. همانطور که پیش بینی می کردیم وقتی فرم علی دایی به دست مان رسید، مشاهده کردیم ایشان به خودش رای نداده است. با علی دایی تماس گرفتیم و از او خواستیم برای تمام کسانی که به او رای داده اند پیامی بدهد و حالا باقی ماجرا...

هفته جدید را با هشتاد و ششمین برنامه تیم منتخب قرن و هشتاد و ششمین شرکت کننده آغاز می کنیم. سامان خدائی به اتفاق همکاران مان در گروه تولید محتوای تصویری به دفتر علی دایی رفتند. آنچه در پی می آید، بخش اول از این برنامه ویژه است؛

سلام خدمت مخاطبین رسانه طرفداری. امروز 26 تیر 1400 است. تاکنون 85 برنامه برای تیم منتخب قرن داشته ایم و نقطه مشترک تمامی این برنامه ها، نام علی دایی بوده است. امروز در برنامه 86، این روند متوقف شد. شاید برایتان جالب باشد چه کسی نام علی دایی را از تیم منتخب کنار گذاشت. این شما و این نفر 86م، آقای علی دایی.

آقای دایی سلام. خیلی ممنون که در این برنامه حضور یافتید.

خواهش می کنم من هم خدمت شما و تمام مردم خوبمان سلام و عرض ادب دارم و کسانی که این برنامه را می بینند.

یک جوری کار ما را سخت کردید. همه به شما رای می دادند. این که به خودتان رای ندادید آمار ما را خراب کرد.

مطمئنا بازیکنان خیلی بزرگی بهتر از من بودند و انتخابم آن ها هستند.

علی آقا در این برنامه ها، هرکدام از اهالی فوتبال که رای دادند، حداقل یک دقیقه راجع به شما صحبت کردند. اگر میخواستیم همه آن صحبت ها را کنار هم بگذاریم، یک فیلم سینمایی می شد اما خوب یک کلیپ کوتاه در مورد شما آماده کرده ایم و اگر موافق باشید آن را به شما نشان دهیم.

(ویدئویی که گلچینی از حرف های شرکت کنندگان پروژه بزرگ منتخب قرن درباره علی دایی است را به شهریار فوتبال ایران نشان می دهیم. از جهانگیر کوثری تا داریوش مصطفوی، همه از علی دایی گفته اند. از ستاره ای که فخر فوتبال ایران است و به قول بهزاد غلامپور در حق او کم لطفی می شود.)

خیلی دوست داشتیم پیام شما را به اهالی فوتبال بشنویم.

من مدیون همه شان هستم. همه این ها حق بزرگی گردن فوتبال ما داشته و دارند. اکثرا پیشکسوتان من بوده و هم بازی های من بوده اند. کسانی بوده که در فوتبال و فوتسال خیلی زحمت کشیده اند و همه شان بهترین بوده اند. از همه شان ممنونم که مرا انتخاب کردند. می گویم من خودم بودم کسانی دیگر را انتخاب می کردم چون همیشه گفته ام، من علی دایی با این ها شکل گرفته ام. بدون هم بازی هایم من علی دایی نبودم. همیشه گفته ام این رکورد مال تیم ملی و فوتبال ایران بوده و نه مختص من. همیشه به این افتخار کرده ام در کنار چنین بزرگانی فوتبال یاد گرفته و فوتبال بازی کرده ام. الان من در کنارشان هستم و مطمئنا برای همه مان این افتخار بوده که باعث خوشحالی مردم شده ایم. بدون کریم باقری، علی کریمی، خداداد عزیزی و ... علی دایی نمی توانست کاری کند. با کمک آن ها این رکورد را زدیم و این رکورد متعلق به تیم ملی فوتبال ایران است.

این از فروتنی شماست.

مسئله فروتنی نیست. حقیقت را میگویم. ما همه با هم بودیم. فوتبال یک کار گروهی است و انفرادی مثل کشتی و تکواندو نیست. این یک کار گروهی بوده و اسم من به خاطر اینکه توپ آخر را زدم عنوان می شود واگرنه بدون همکاری آن ها و بدون مربیان و بدون کسانی که به من فوتبال را یاد دادند، به نظرم خود علی دایی شکل خاصی نمی گیرد و اسم خاصی نمی گیرد.

به مخاطبین مان بگویم که امروز برای گفتگو پیش علی دایی نیامده ایم. آمده ایم یک ادای دین باشد و یک تشکر و قدردانی برای زحماتی باشد که علی دایی برای فوتبال ایران کشیده، از دل هایی که شاد کرده، میلیون ها مردم شاد شده و بالا و پایین پریده اند اما علی دایی گفتند که اسم خود را ننوشته و فرم را برای ما فرستاده اند. بله فرم را فرستادند. با کمک مسعود اشکبوس که خیلی کمک کردند تا این گفتگو شکل بگیرد.

تیم منتخب علی دایی

دروازه بان: ناصر حجازی

مدافعان: حسن نظری، آندرانیک اسکندریان، سیدجلال حسینی، مجتبی محرمی

هافبک ها: پرویز قلیچ خانی، مجید نامجو مطلق، ایرج دانایی فرد، علی پروین

مهاجمان: حسین کلانی، خداداد عزیزی

بهترین بازیکنان قرن: 1- ناصر حجازی | 2- پرویز قلیچ خانی | 3-آندرانیک اسکندریان

بهترین مربیان قرن: حشمت مهاجرانی و پرویز دهداری

بهترین داور قرن: علیرضا فغانی

برترین تیم قرن: پرسپولیس

برترین ورزشکاران قرن: 1- حمید سوریان | 2- حسین رضازاده | 3- امامعلی حبیبی

فرم نظرخواهی تکمیل شده علی دایی

توضیح ضروری: رسانه طرفداری هفته گذشته با همکاری مسعود اشکبوس که جا دارد از ایشان بابت زحماتی که در تهیه این برنامه کشیدند قدردانی شود، فرم نظرسنجی را به دست علی دایی رساند و ایشان همانطور که در تصویر می بینید، آرای خود را ثبت کرد و امروز در برنامه ای ویژه پاسخ محبت تمام اهالی فوتبال که به ایشان رای دادند را، داد.

ناگفته نماند علی دایی در بخش بهترین بازیکن قرن با اختلاف در صدر قرار دارد و تا به امروز از جمع 86 شرکت کننده در این نظرسنجی، غیر از خودش تمامی 85 نفر در خط حمله به او رای داده اند.


اما می رسیم به بخش پایانی... این بخش برای مخاطبان طرفداری و طرفداران علی دایی است...

ادامه دارد...

برنامه خاطره بازی با علی دایی را از دست ندهید؛ فردا در رسانه طرفداری

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو