کشف جام نقره‌ای تاریخی یک‌هزار ساله در سمنان

منبع: عصر ایران

5

1400/4/26

21:38


تیم مشترک پلیس و عوامل سازمان میراث فرهنگی شهرستان سمنان با حضور در منزل شناسایی شده یک عدد جام نقره‌ای که به‌صورت ماهرانه در منزل جاسازی شده بود را کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان سمنان از کشف یک جام نقره‌ای با قدمت تاریخی یک‌هزار ساله در شهرستان سمنان خبر داد.

به گزارش فارس، سردار عبدالله حسنی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در پی اشراف اطلاعاتی و اخبار دریافتی مبنی بر فعالیت فردی سابقه‌دار در حوزه خرید و فروش اموال عتیقه در شهرستان سمنان موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت.

وی با اشاره به انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های نامحسوس عوامل کلانتری ۱۱ شهدای شهرستان سمنان گفت: پلیس پس از اطمینان از صحت خبر به‌دست‌آمده، هماهنگی‌های لازم و قانونی برای دستگیری این فرد متخلف را انجام داد.

فرمانده انتظامی استان سمنان بیان کرد: تیم مشترک پلیس و عوامل سازمان میراث فرهنگی شهرستان سمنان با حضور در منزل شناسایی شده یک عدد جام نقره‌ای که به‌صورت ماهرانه در منزل جاسازی شده بود را کشف کردند.

حسنی با بیان اینکه جام دارای قدمت تاریخی یک‌هزار ساله است، ادامه داد: بنا به نظر کارشناسان امر، ارزش ریالی عتیقه‌های کشف‌شده بالغ بر دو میلیارد ریال است.

وی خاطرنشان کرد: پرونده در این راستا تشکیل و فرد متخلف به همراه اشیای کشف‌شده برای سیر مراحل قانونی به کلانتری محل منتقل شده است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو