فاجعه کرونایی در کمین مردم رودان / رنگ قرمزی که سیاه شد

منبع: رکنا

5

1400/4/26

23:31


فاجعه کرونایی در کمین مردم رودان / رنگ قرمزی که سیاه شد

مصطفی غلامپور در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان رودان با بیان اینکه وضعیت این شهرستان به لحاظ کرونا هم اکنون از مرز حاد گذشته  است افزود: در راستای پیشگیری از شیوع کرونا از بیست و هفتم تیرماه  تا روز جمعه یکم مرداد ماه تمامی اصناف به جز گروه یک در این شهرستان تعطیل می باشند.

به گزارش رکنا، وی ادامه داد: قطعا دو هفته پلمپ در انتظار واحد های صنفی نقض کنندگان این مصوبه می باشد.

فرماندار رودان با بیان شرایط وخیم کرونا در رودان تصریح کرد: هم اکنون ظرفیت بیمارستان امام علی علیه السلام رودان تکمیل است و متاسفانه بدلیل ازدیاد بیماران بستری شده حتی قریب به ۲۰ نفر در راهروهای بیمارستان تحت درمان قرار دارند.

فاجعه کرونایی در انتظار رودان

وی از اجرای منع تردد شبانه در سطح شهرستان رودان از ساعت ۲۲ لغایت ۳ بامداد خبرداد و گفت: از سی ام تیرماه نیز بطور کل تردد به شهرهای قرمز مانند رودان ممنوع می باشد و نقض کنندگان با جریمه ۱۰ میلیون ریال پلیس مواجه خواهند شد.

غلامپور با اشاره به در پیش عید سعید قربان گفت: نماز این عید سعید در رودان تنها در ۱۰ مکان فضای باز مشخص شده و فقط با تعداد ۷۰ نفر و به مدت ۳۰ دقیقه قابل برگزار خواهد بود.

وی در ادامه با اعلام وضعیت هشدار در شهرستان رودان تاکید کرد: متاسفانه همچنان دورهمی و برگزاری مراسمات علت اول شیوع کرونا در شهرستان است و اگر عدم رعایت دستور العمل ها بهداشتی و سرپیچی از هشدار ها ادامه پیدا کند باید در انتظار یک فاجعه بود.

وی با ابراز نارضایتی از اجرای طرح شهید سلیمانی خواستار دقت و نظارت در اجرای این طرح در سطح شهرستان رودان شد.

فرماندار رودان خاطر نشان کرد: در راستای تامین سلامت مردم با هرگونه کوتاهی و قصور حتی از سوی مدیران ادارات برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: وضعیت قرمز رودان رو به سیاهی گرویده است و هیچ گونه  سهل انگاری قابل پذیرش نیست و قانون در مقابل آن خواهد ایستاد.

وی از دو فوتی جدید ناشی از ویروس منحوس کرونا در رودان خبر داد و گفت: هم اکنون تعداد فوتی ها در رودان به ۱۱۷ نفر رسیده و متاسفانه مرز سنی فوت شدگان به جوانان رسیده و حتی شاهد فوت شدن افراد ۳۵ تا ۴۵ ساله هستیم.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو