طوفان در سیستان و بلوچستان/ سقوط 100 تیر برق در دلگان

منبع: عصر ایران

2

1400/4/26

23:35


هنوز برآورد دقیقی از عدد خسارت نداریم چراکه تیم‌های ارزیابی امکان حضور در مناطق و ارزیابی ندارند و دلیل آن شرایط ناپایدار جوی است که محض پایان وآرام شدن شرایط تیم‌های ما مستقر و ارزیابی خواهند داشت.

فرماندار دلگان گفت: در پی طوفان و بارش‌های فراگیر دیروز برق تعداد زیادی از روستاهاو مرکز شهرستان قطع شده است.

مجتبی شجاعی در گفت‌وگو با تسنیم در دلگان اظهار داشت: سقوط حدود 100 تیر برق فشار متوسط و ضعیف شرایط ناپایداری را در سطح شهرستان دلگان رقم زده است و برق تعداد زیادی از روستاها و مرکز شهرستان را قطع کرده است.

وی افزود: دو تیم از استان به همراه 7 تیم شرکت برق شهرستان درحال رفع خسارت هستند و پیش‌بینی می‌کنیم تا قبل از غروب آفتاب برق در اکثر مناطق وصل شود.

فرماندار دلگان تصریح کرد: در بخش کشاورزی طوفان خسارت گسترده‌ای به نخیلات این شهرستان وارد کرده که کشاورزان آماده می‌شدند تا 20 روز آینده برداشت خود را آغاز کنند.

شجاعی گفت: هنوز برآورد دقیقی از عدد خسارت نداریم چراکه تیم‌های ارزیابی امکان حضور در مناطق و ارزیابی ندارند و دلیل آن شرایط ناپایدار جوی است که محض پایان وآرام شدن شرایط تیم‌های ما مستقر و ارزیابی خواهند داشت.

فرماندار دلگان گفت: ترکیب بارندگی‌ها و طوفان و همراه گرد و غبار ناشی از تالاب خشکیده جازموریان موجب افزایش بیماران تنفسی و رفتن آنان به مرکز درمانی امام رضا شهرستان شده است.

به گزارش تسنیم براثر بارندگی‌های گسترده و طوفان مونسونی راه ارتباطی حدود 40 روستای جنوب سیستان و بلوچستان براثر بارندگی‌ شدید و جاری شدن سیلاب در رودخانه‌های فصلی بسته است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو