خسارت ۱۵ هزار میلیارد ریالی سیل به بخش کشاورزی لرستان

24

1398/2/29

23:11


رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: براساس ارزیابی‌های انجام شده سیل بیش از ۱۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال خسارت به بخش‌های مختلف کشاورزی این استان خسارت زد.

خسارت ۱۵ هزار میلیارد ریالی سیل به بخش کشاورزی لرستان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ، عبدالرضا بازدار ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: براساس ارزیابی‌های انجام شده سیل بیش از ۱۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال خسارت به بخش‌های مختلف کشاورزی این استان خسارت زد.

 بازدار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سیل فروردین ماه سالجاری یکی از بی سابقه‌ترین سیل‌هایی بود که در لرستان به وقوع پیوست و به همه بخش‌های اقتصادی و زیرساخت‌های کشاورزی خسارت وارد کرد.

وی افزود: دراین سیل بیشتر زیرساخت‌های کشاورزی، منابع و امکانات کشاورزی لرستان در حاشیه رودخانه‌ها و همچنین مزارع و باغات به شدت آسیب دید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان ادامه داد: به زیرساخت‌های بخش دام، طیور و آبزیان بیشترین خسارت وارد شده همچنین حوزه آب و خاک و زیربنایی (ایستگاه‌های پمپاژ، جاده‌های بین مزارع، کانال‌های آبرسانی و آبیاری عمومی، مزارع پرورش ماهی، دام و طیور و آبزیان، زراعت، باغبانی، کلنی‌های زنبورعسل و مرغداری های) استان آسیب جدی وارد شد.

بازدار اضافه کرد: بخش کشاورزی لرستان یکی از فعال‌ترین و پویا‌ترین بخش‌های اقتصادی استان در حوزه تولید و درآمد و فعالیت بوده و بیش از ۱۵۰ هزار خانواده به طور مستقیم دراین حوزه فعال هستند و قطعا خسارات سیل در آمد و ارتزاق مردم را متاثر کرده است.

وی اضافه کرد: برنامه‌هایی در حال اجرا است تا درکمترین زمان ممکن عملیات بازسازی زیرساخت‌ها انجام و دامنه خسارات نیز به کمترین حد ممکن برسد.

مطالب مشابه