برگزاری جشنواره قرآنی طهورا در دانشگاه شیراز

40

1398/2/29

23:22


اختتامیه چهارمین جشنواره قرآنی طهورا در دانشگاه شیراز برگزار می‌شود.

برگزاری جشنواره قرآنی طهورا در دانشگاه شیراز

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، حسین شیخ‌پور نائینی مدیر فرهنگی دانشگاه شیراز گفت: چهارمین دوره جشنواره دانشگاهی قرآنی طهورا با محوریت سوره فرقان همزمان با اختتامیه سی‌وچهارمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اختتامیه این جشنواره همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) در تالار حکمت دانشگاه شیراز برگزار می‌شود، افزود: این مراسم با حضور مجتبی فردفانی، حافظ برجسته بین‌المللی قرآن و همراه با اجرای برنامه‌های تجلیل از برگزیدگان قرآنی، تواشیح و نمایشگاه کتابت سوره فرقان برگزار می‌شود.

شیخ‌پور نائینی ادامه داد: این جشنواره از سال ۹۴ آغاز و در دوره اول با محوریت سوره یوسف، دور دوم سوره اسرا و دور سوم با محوریت سوره انبیا برگزار شده است.

وی با بیان اینکه قالب‌های جشنواره براساس ترجمه و محتوای سوره محوری انتخاب می‌شود، بیان کرد: امسال محتوا و ترجمه سوره فرقان استخراج و پس از آن به شرکت‌کنندگان اعلام شد که در قالب‌های فرهنگی، هنری و دینی آثار خود را ارائه کنند.

شیخ‌پور نائینی با اشاره به جزئیات بخش‌های جشنواره عنوان کرد: شرکت‌کنندگان می‌توانستند در بخش‌های حفظ و قرائت سوره فرقان، ادبی، پژوهشی، مجازی و هنری آثار خود را ارائه دهند که هر بخش نیز زیرمجموعه‌هایی داشته است.

مدیر فرهنگی دانشگاه شیراز با اشاره به دیگر برنامه‌های این جشنواره تصریح کرد: برگزاری نشست‌های قرآنی و برگزاری مسابقه کتابخوانی با محوریت تفسیر سوره فرقان و کتاب نامیرا از برنامه‌های جانبی این جشنواره است.

شیخ‌پور نائینی بیان کرد: در روز اختتامیه جشنواره از بیش از ۵۰ نفر برگزیده در بخش‌های مختلف جشنواره طهورا و همزمان با آن از بیش از ۶۰ نفر از برگزیدگان سی‌وچهارمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان تجلیل می‌شود.

گفتنی است دانشگاه شیراز از دانشگاه‌های فعال در حوزه فعالیت‌های قرآنی است و هر ساله در جشنواره قرآنی صاحب رتبه ملی می‌شود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو