معاون عمرانی وزارت کشور:دولت ۲۵ هزار میلیارد ریال به سیل زدگان تسهیلات می‌پردازد

22

1398/2/29

23:47


جمالی نژاد از اختصاص ۲۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه با مصوبه هیئت وزیران برای جبران خسارت ناشی از سیل فروردین ماه امسال برای مناطق سیل زده کشور خبر داد.

معاون عمرانی وزارت کشور:دولت ۲۵ هزار میلیارد ریال به سیل زدگان تسهیلات می‌پردازد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، مهدی جمالی نژاد  به کارمزد چهار درصدی این تسهیلات اشاره کرد اظهار داشت: این تسهیلات کم بهره در مرحله نخست با اولویت نسبت به سایر تکالیف قرض الحسنه سیستم بانکی با راهبری بانک مرکزی پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه پرداخت این تسهیلات از طریق  بانک‌های عامل با معرفی بنیاد مسکن و با ضمانت زنجیره‌ای صورت می‌گیرد افزود: میزان سهم استانی تسهیلات با نظر قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده وزارت کشور توزیع می‌شود.

این مقام مسئول در وزارت کشور یادآورد شد: هیئت وزیران برای بازسازی و جبران خسارت در استان‌های سیل زده به ۶۲ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی ۲۹ هزار و ۱۳۷ میلیارد و ۷۱۰ میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته است.

جمالی نژاد یادآور شد: این اعتبار از محل منابع قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور اختصاص خواهد یافت.

به گفته وی در این راستا از ظرفیت هشت بانک کشور استفاده شده است.

معاون عمرانی وزیر کشور همچنین تعداد کل واحد‌های مسکونی ارزیابی شده در کشور را ۱۶۹ هزار و ۳۷۷ واحد در ۲۱ استان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ۱۰۹ هزار و ۸۳۳ واحد مسکونی مشمول دریافت خسارت معیشتی شده اند.

وی با بیان اینکه کمک بلاعوض پرداختی به متقاضیان تا کنون ۴۶۱ میلیارد ریال بوده، افزود: برای انجام این پرداختی‌ها تا کنون ۵۶ هزار و ۴۲۷ پرونده در سطح کشور تشکیل شده است.

جمالی نژاد همچنین تعداد متقاضیان معرفی شده به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات احداثی و تعمیری را ۲۷ هزار و ۶۲۴ واحد مسکونی بیان کرد و گفت: تا امروز یکهزار و ۳۵۵ قرار داد از این تعداد واحد برای دریافت تسهیلات منعقد شده است.

منبع: ایرنا

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو