آمریکا وزیر دفاع و یک نهاد در کوبا را تحریم کرد

منبع: برترین ها

6

1400/5/1

00:14


آمریکا وزیر دفاع و یک نهاد را در کوبا روز پنج شنبه به وقت محلی به بهانه ناآرامی های اخیر در این کشور تحریم کرد.

ایرنا: آمریکا وزیر دفاع و یک نهاد را در کوبا روز پنج شنبه به وقت محلی به بهانه ناآرامی های اخیر در این کشور تحریم کرد.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (OFAC) یک فرد و یک نهاد کوبایی را طبق دستورالعمل اجرایی ۱۳۸۱۸ به بهانه نقض حقوق بشر و اجرای قانون ماگنیتسکی تحریم کرد.

بر اساس اعلام وزارتخانه های خارجه و خزانه داری آمریکا، "آلوارو لوپز میرا" وزیر دفاع و یکی از واحدهای وزارت کشور کوبا به بهانه سرکوب ناآرامی ها در این کشور آمریکای لاتین تحریم شدند.

جانت یلن وزیر خزانه داری آمریکا با بیان اینکه مردم کوبا به خاطر حقوق اساسی و جهانی به دولت خود اعتراض دارند، مدعی شده است این تحریم ها برای حمایت از مردم کوبا و تلاش آنها برای دستیابی به دموکراسی وضع شده است.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا نیز در بیانیه ای مدعی شده است ما در کنار هر کوبایی هستیم که به دنبال حکومتی است که به حقوق بشر و کرامت مردم کوبا احترام بگذارد و به اقدامات خود برای ارتقا پاسخگویی دولت کوبا در مورد نقض حقوق بشر ادامه می دهیم.

اعتراض ها در کوبا از یکشنبه ۱۱ ژوئیه آغاز شد و هزاران کوبایی از هاوانا تا سانتیاگو برای اعتراض به محدودیت های همه گیری کرونا و سرعت کند واکسیناسیون به خیابان ها آمدند.

شش دهه تحریم و سیاست ظالمانه آمریکا علیه کوبا واقعیتی است که مردم این جزیره کارائیب را برای تامین کوچکترین حقوق انسانی‌شان به سختی انداخته است.

تلاش‌های آمریکا برای دخالت در امور داخلی کوبا در حالی انجام می‌شود که "میگل دیاز کانل" رییس جمهوری کوبا اقدام های مداخله جویانه واشنگتن برای ویرانی این کشور را شکست خورده می‌داند.

دیاز کانل در پی اظهارات جو بایدن همتای آمریکایی خود در مورد اینکه کوبا "یک کشور ناموفق" است، گفت که واشنگتن برغم هزینه میلیاردها دلار برای ویرانی کوبا شکست خورده است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو