جزئیات دستگیری سارقان میلیاردی فرش در تهران

منبع: رکنا

8

1400/5/1

02:51


به گزارش رکنا، هفدهم اسفند سال گذشته خبر سرقت از بازار فرش فروش‌ها در بازار تهران به کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران اعلام شد. سرایدار پاساژ که دست و پاهایش با طناب از سوی سارقان بسته شده بود در تحقیقات به مأموران گفت: ساعت حدود 3 بامداد زنگ پاساژ زده شد. یک نفر خود را پلیس معرفی کرد و 2 نفری که همراه وی بودند، مدعی شدند در تعقیب یک سارق بوده‌اند و رد او را تا اینجا گرفته‌اند و احتمال می‌دهند وی داخل پاساژ مخفی شده باشد.

سرایدار ادامه داد: از آنجایی که یکی از آنان لباس پلیس به تن داشت، تصور کردم واقعاً پلیس است و در را باز کردم. اما به محض باز شدن در، به سمتم حمله ور شدند و دست و پای مرا بستند و 18 تخته فرش و تابلو فرش را از داخل پاساژ سرقت کردند.

سرهنگ کارآگاه «احمد نجفی» معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران در تشریح این خبر گفت: با شروع تحقیقات کارشناسان ارزش ریالی تخته فرش‌های سرقتی را 6 میلیارد ریال برآورد کردند و در بررسی از جغرافیای محل سرقت، مشخص شد که متهمان 5 نفر هستند و دو همدست متهمان داخل خودروی پژو 405 نوک مدادی به انتظار سایر همدستان شان بوده‌اند. با توجه به مخدوش بودن شماره پلاک خودرو، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی پایتخت با انجام اقدامات پلیسی موفق شدند شماره پلاک اصلی خودروی متهمان را به‌دست آورند.

وی با اشاره به اینکه هویت مالک خودرو شناسایی و چهره وی با چهره سارقان تطبیق داده شد، تصریح کرد: با زیر نظر گرفتن مالک خودرو، 4 همدست دیگر وی نیز شناسایی و در عملیاتی ویژه هر 5 متهم دستگیر شدند. در حال حاضر تحقیقات از متهمان برای رفع ابهامات این پرونده و اعترافات آنها ادامه دارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو