گزارش: روند توسعه‌ی Cyberpunk 2077 با مشکلات مختلفی روبه‌رو است

منبع: گیم فا

43

1398/2/29

23:54


گزارش: روند توسعه‌ی Cyberpunk 2077 با مشکلات مختلفی روبه‌رو است

بازی Cyberpunk 2077 بدون شک یکی از مورد انتظارترین عناوین نسل فعلی است. به لطف سابقه‌ی درخشان استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Project RED) و کیفیت بسیار بالای یکی از موفق‌ترین بازی‌های نقش‌آفرینی این استودیوی یعنی The Witcher 3، سطح انتظارها از بازی Cyberpunk 2077 بسیار بالا رفته است. با این حال، براساس جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی وب‌سایت کوتاکو (Kotaku)، به نظر می‌رسد روند توسعه‌ی این بازی با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کند.

در همان ابتدای آغاز مراحل توسعه، اعلام شد که کار ساخت این بازی به دلایلی دوباره از اول آغاز شده است. در کنار این موضوع، اگرچه بازی در مراسم E3 سال ۲۰۱۳ معرفی شد ولی مراحل توسعه‌ی آن تا سال ۲۰۱۵ و پایان کار استودیوی سی‌دی پراجکت رد با بسته‌های الحاقی The Witcher 3، آغاز نشده بود. با وجود این که تمامی این موارد در زمینه‌ی ساخت بازی‌های ویدئویی کاملا طبیعی هستند ولی براساس اطلاعات منتشر  شده توسط یک منبع داخلی، روند ساخت بازی Cyberpunk 2077 فاصله‌ی بسیار زیادی تا بی‌نقص بودن دارد.

یکی از کارمندان سابق استودیو (که نامش فاش نشده است) در مصاحبه با وب‌سایت کوتاکو بیان کرده است که تیم سازنده‌ی این بازی نقش‌آفرینی، دقیقا با مشکلاتی مشابه مشکلات عنوان Anthem دست و پنجه نرم می‌کند. به گفته‌ی این فرد، شرایط به گونه‌ای است که روند توسعه‌ی این بازی در آینده با مشکلات بیشتری نیز روبه‌رو می‌شود.

من احساس می‌کنم که شباهت بسیار زیادی بین روند توسعه‌ی نامناسب anthem و مشکلات Cyberpunk 2077، که در آینده بیشتر نیز می‌شوند، وجود دارد. برخی مواقع، من احساس می‌کردم که اگر تنها نام استودیو و بازی را عوض کنیم، همه‌ چیز مشابه هم خواهد بود.

با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری مراسم E3 امسال و وعده‌ی استودیوی سی‌دی پراجکت رد برای حضور باشکوه در این نمایشگاه، آن‌ها با شدت بیشتری به کار خود ادامه خواهند داد. با این حال، مسئولین این استودیو مصمم هستند تا اجازه ندهند فشار کاری برروی کارمندان بیش از حد افزایش یابد.

ناشناس بودن منبع این گزارش و این موضوع که هر عنوانی در روند توسعه‌ی خود با مشکلات کوچک و بزرگ بسیاری روبه‌رو می‌شود، به این معنی است که نباید بیش از حد نگران سرانجام پروژه‌ی ساخت این بازی مورد انتظار باشیم. البته اگر تصمیم استودیو برای افزایش ساعت کاری کارمندان، گزارش منتشر شده از سوی وب‌سایت کوتاکو و سرنوشت نچندان دلنشین بازی Anthem را در کنار هم قرار دهیم، داستان کمی متفاوت می‌شود. به هر حال، با در نظر گرفتن سابقه‌ی درخشان استودیوی سی‌دی پراجکت رد، می‌توان امید یک بازی نقش‌آفرینی و داستان‌محور باکیفیت دیگر را از این تیم خلاق داشت.

فارغ از تمامی این مسائل، اطلاعات بیشتر از این عنوان، کم‌تر از یک ماه دیگر و در جریان مراسم E3 امسال منتشر می‌شود و ما را بیش از پیش با شرایط فعلی این پروژه آشنا می‌کند. پس بهتر است تا آن زمان برای تصمیم گیری درباره‌ی سرنوشت این بازی منتظر بمانیم. بازی Cyberpunk 2077 در زمانی نامشخص برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان عرضه و منتشر خواهد شد.

مطالب مشابه