پرواز قوی سپید در آسمان فوتبال ایران؛ پیشروی ملوان به یاد عصر قایقران

منبع: طرفداری

13

1400/5/3

00:12


پرواز قوی سپید در آسمان فوتبال ایران؛ پیشروی ملوان به یاد عصر قایقران

ملوان هرچند در لیگ آزادگان روزگار خوشی را سپری نکرد، اما در جام حذفی خاطرات گذشته را به خوبی زنده کرد.

ملوان بندرانزلی به نیمه نهایی جام حذفی ایران صعود کرد.

به گزارش طرفداری؛ ملوان در یک شانزدهم نهایی جام حذفی ایران به مصاف ویستاتوربین تهران رفته بود که در آن بازی موفق شد 2 بر 1 این تیم را شکست بدهد و راهی مرحله یک هشتم نهایی شود. در مرحله یک هشتم نهایی قوی های انزلی موفق شدند تیم قدرتمند نساجی را 1 بر 0 از پیش روی بردارند و راهی مرحله یک چهارم نهایی شوند و در این مرحله به مصاف خیبر خرم آباد رفتند که پس از 120 دقیقه جانانه جنگیدن، به پنالتی ها رسیدند و با درخشش گلرشان موفق شدند دو پنالتی از خیبری ها بگیرند و در نهایت 4 بر 3 پیروز شوند و راهی نیمه نهایی جام حذفی شوند.

ملوان در لیگ آزادگان حتی نزدیک به صعود هم نشد. آن ها در 34 بازی، 12 پیروزی داشتند، 10 تساوی و 12 شکست. شاگردان مازیار زارع، همچنین در لیگ دسته اول 30 گل زدند و 30 گل خوردند تا با 46 امتیاز در رده دوازدهم جدول 18 تیمی لیگ آزادگان به کار خود پایان بدهند.

تیمی که آن را به نام و یاد سیروس قایقران، هافبک تنومند و کاپیتان سابق تیم ملی ایران می شناسیم، تیمی که روزی روزگاری در لیگ برتر ایران یکی از قطب های فوتبال ما بود و کار سایر تیم ها خصوصا پرسولیس و استقلال را همیشه سخت می کرد و بازی های درخشانی از خود به یادگار گذاشته است، تیمی که امید مردم شهر بندرانزلی است، هرچند که در لیگ آزادگان شرایط خوبی ندارد اما با دو فرزند محبوب خود، یعنی مازیار زارع در سمت سرمربی و پژمان نوری در سمت مدیرعامل، راهی نیمه نهایی جام حذفی شده است و بار دیگر می خواهد چشم ها را به خود خیره کند.

ملوان با سه قهرمانی و چهار نایب قهرمانی در جام حذفی و دو بار حضور در آسیا، جزو پرافتخارترین تیم های شهرستانی فوتبال ایران است. حالا آن ها باید در نیمه نهایی منتظر باشند و حریف خود را از میان استقلال، گل گهر و فولاد بشناسند. حریفی که قطعا کار آسانی ندارد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو