ابطال انتخابات شورای شهر بومهن و پردیس

منبع: رکنا

22

1400/5/6

00:26


ابطال انتخابات شورای شهر بومهن و پردیس

انتخابات شورای شهر در 28 خرداد امسال برگزار شد. ظاهراً انتخابات شورای شهر بومهن و پردیس ابطال شده است. انتخابات شورای شهر در دو شهر بومهن و پردیس باطل شد. فرماندار ‌پردیس از ابطال انتخابات شورای شهر این دو شهر خبر داد. او در مورد ابطال انتخابات شورای شهر بومهن و پردیس گفته است هنوز نتیجه رسمی و کتبی به فرمانداری پردیس اعلام نشده است.

به گزارش رکنا، عبدالعظیم رضایی با اشاره به ابطال انتخابات شوراها در شهرهای پردیس و بومهن اظهار داشت: امروز هیئت نظارت مرکزی نتایج بررسی‌ها را مبنی بر ابطال انتخابات در دو شهر پردیس و بومهن به استانداری تهران اعلام کرده اما هنوز نتیجه رسمی و کتبی به فرمانداری پردیس اعلام نشده است.

وی افزود: هیئت اجرایی شهرستان پردیس در زمینه نتایج انتخابات تصمیمات دیگری داشت که بخشی از آن نیز در زمینه ابطال آرای برخی از افراد که گزارش تخلف داشتند و ابطال چندین صندوق اعمال شد و پس از آن نیز هیئت نظارت استان در این زمینه سخت‌گیرانه‌تر برخورد کرد.

فرماندار شهرستان پردیس در ادامه گفت: هیئت اجرایی به تخلفات رسیدگی کرد و جابه جایی‌های جزئی را نیز اعمال کرد لذا به هیچ وجه نظر ما بر ابطال نبود و  ابطال انتخابات نیز حق شهرستان پردیس نبود.

رضایی تصریح کرد: پس از تصمیم گیری شهرستانی هیئت نظارت استان تغییرات بیشتری را اعمال کرد و نتایج را دگرگون کرد اما همچنان نظری بر ابطال نداشتند و در نهایت هیئت نظارت مرکزی متأسفانه به این جمع‌بندی رسید و انتخابات شوراهای شهر در پردیس و بومهن ابطال شد.

وی تاکید کرد: زحمات و تلاش برای اعتمادسازی و دخیل بودن مردم در مدیریت شهری از دو شهر این شهرستان سلب شده و بر اساس قانون شهردار با نظر استاندار انتخاب خواهد شد.

فرماندار شهرستان پردیس با بیان اینکه مستنداتی مبنی بر ابطال در شهرستان نداشتیم گفت: اقدامات پیشگیرانه نیز در روز انتخابات برای نا امن سازی فضای تخلف صورت گرفت اما هیئت مرکزی بسیار جزئی به مسائل پرداخته است و گویا برای ابطال مستنداتی داشتند که ما به آن دسترسی نداشتیم./تسنیم

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو