معرفی ورزشکاران ایران در توکیو 2020؛ محمدعلی گرایی، پیش به سوی مدال

منبع: طرفداری

16

1400/5/11

00:32


معرفی ورزشکاران ایران در توکیو 2020؛ محمدعلی گرایی، پیش به سوی مدال

در این قسمت به سراغ محمدعلی گرایی، کشتی گیر ایرانی در المپیک توکیو می رویم.

محمدعلی گرایی متولد 12 اردیبهشت 1372 و اهل شیراز است. گرایی به همراه برادرش محمدرضا در تیم ملی کشتی فرنگی ایران به هدایت محمد بنا در المپیک 2020 توکیو حضور دارد و وزن 77 کیلوگرم کشتی خواهد گرفت.

نتایج محمدعلی گرایی به ترتیب سال

سال 2015:

محمد علی گرایی در مسابقات قهرمانی آسیا به میدان رفت که در نهایت در فینال بازی ها برابر حریفی از کره جنوبی شکست خورد و به مدال نقره رسید.

او همچنین در مسابقات ارتش های جهان نیز شکست کرد که موفق به کسب مدال طلا شد.

سال 2016:

گرایی در این سال مدال طلای جام زومباتلی مجارستان را کسب کرد.

همچنین در ارتش های جهان به مدال برنز رسید.

سال 2017:

محمدعلی گرایی در این سال  در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی به مصاف رقبای خود رفت که تا فینال همه حریفانش را شکست داد و به مدال طلا رسید.

او در این سال در مسابقات قهرمانی جهان نیز شرکت کرد که در مرحله یک چهارم نهایی به فرانک استابلر باخت و راهی رده بندی شد تا با پیروزی برابر حریف خود به مدال برنز برسد.

سال 2018:

سال 2018 برای گرایی سال پرکار و پر باری بود. او در مسابقات قهرمانی آسیا تا فینال رفت و در فینال به حرفی از چین باخت و به مدال نقره رسید.

گرایی در بازی های آسیایی جاکارتا گل کاشت و در این مسابقات تا فینال رفت و در این مرحله موفق شد اکژول محموداف را شکست بدهد و به مدال طلا برسد.

گرایی در مسابقات قهرمانی جهان بدشانسی آورد و پس از شکست برابر رسول چونایف از دور مسابقات کنار رفت.

سال 2019:

گرایی در 2019 در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرد که در نیمه نهایی مغلوب کیم هیون وو، قهرمان جهان و المپیک شد و در دیدار رده بندی حریف ژاپنی خود را شکست داد و برنز گرفت.

گرایی در 2019 در قهرمانی جهان نیز حضور داشت که پس از صعودش به رده بندی، سهمیه المپیکش را قطعی کرد. او در نیمه نهایی حریف ارمنستانی خود را شکست داد و مدال برنز را کسب کرد.

المپیک 2020 توکیو

محمدعلی گرایی در این مسابقات یکی از امیدهای کاروان ایران برای مدال و همچنین مدال طلا است. او پس از حسن یزدانی یکی از کسانی است که شانس زیادی برایش قائل هستند و امیدواریم که موفق به کسب مدال آن هم مدال طلا شود.

محمدعلی گرایی در دور اول با یوسوانیس پنیا از کوبا کشتی خواهد گرفت. در صورت پیروزی نیز به مصاف برنده کشتی آیت مناتساکانیان از بلغارستان و بوژو استارچویچ از کرواسی خواهد رفت. 

گرایی امروز صبح ساعت 7 به وقت ایران با حریفان خود کشتی می گیرد.

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو