معرفی ورزشکاران ایران در توکیو 2020؛ محمدهادی ساروی، پسر آملی به دنبال کسب افتخار در توکیو

منبع: طرفداری

17

1400/5/11

01:18


معرفی ورزشکاران ایران در توکیو 2020؛ محمدهادی ساروی، پسر آملی به دنبال کسب افتخار در توکیو

در این قسمت به سراغ محمدهادی ساروی، کشتی گیر ایرانی در المپیک توکیو می رویم.

محمدهادی ساروی، متولد 16 دی 1376 در آمل است. این کشتی گیر جوان ایرانی که تجربه بالایی نیز در مسابقات مختلف دارد، از قلب کشتی ایران آمده است تا چشم ها را به خود خیره کند.

عملکرد محمدهادی ساروی به ترتیب سال

سال 2018:

محمد هادی ساروی در سال 2018 در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا موفق شد که تا فینال برود و در این بازی حریف چینی خود گذشت و به مدال طلا رسید.

ساروی در همان سال در مسابقات جوانان قهرمانی جهان در اسلواکی شرکت کرد که موفق شد در فینال حریف سوئیسی خود را شکست دهد و به مدال طلا برسد.

سال 2019:

ساروی در این سال در مسابقات زیر 23 سال قهرمانی آسیا شرکت کرد و موفق شد به مدال طلا دست پیدا کند.

ساروی در مسابقات زیر 23 سال قهرمانی جهان نیز شرکت کرد که مقابل حریف فلاندی خود شکست خورد و در نهایت راهی رده بندی شد و در این مرحله حریف اوکراینی خود را شکست داد و به مدال برنز رسید.

ساروی در همین سال در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کرد که در یک چهارم نهایی شکست خورد و راهی گروه بازنده ها شد و سپس برابر حریف ترک خود شکست خورد و به مدال نرسید.

او همچنین در جام وهبه امری در ترکیه به مدال برنز رسید.

سال 2020:

او در این سال در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرد که موفق شد در فینال حریف خود از کره جنوبی را شکست بدهد و قهرمان آسیا شود.

سال 2021:

ساروی در قزاقستان در مسابقات گزینشی المپیک موفق به کسب مدال طلا شد و موفق شد به المپیک 2020 توکیو راه پیدا کند.

المپیک 2020 توکیو

ساروی در این المپیک یکی از امیدهای ایران برای کسب مدال است. کار ساروی برای مدال طلا سخت است اما امیدوار است که بتواند روی سکو برود. محمدهادی ساروی امروز در وزن 97 کیلوگرم در دور اول به مصاف آدم بوجملین از الجزایر می رود و در صورت پیروزی به مصاف برنده جنک ایلدم از ترکیه و کیریل میلوف از بلغارستان می رود.

اولین بازی او ساعت 7 صبح امروز برگزار می شود.

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو