خبر مهم درباره فروش فوق العاده خودروسازان بزرگ اعلام شد

منبع: رکنا

12

1400/5/11

15:50


خبر مهم درباره فروش فوق العاده خودروسازان بزرگ اعلام شد

فروش فوق العاده خودروسازان سایپا و ایران خوردو بدون تغییر ادامه دارد. قرار است فردا در جلسه کمیته خودرو تصمیمات لازم درباره فروش فوق‌العاده و فروش فوری محصولات ایران خودرو و سایپا اتخاذ می شود. در این شرایط نخست خودروساز باید تعهدات معوق خود را انجام و سپس طرح های جدید فروش فوق العاده خود را انجام دهد. همچنین در برنامه فروش فوق العاده سایپا و طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو تغییری ایجاد نشده است.

احمد نعمت بخش با اشاره  به اینکه در برخی از موارد مشکلات تولید و قیمت گذاری های دستوری عاملی می شود تا خودروساز نتواند در زمان مقرر به تعهدات خود عمل نماید، گفت: در این شرایط نخست خودروساز باید تعهدات معوق خود را انجام و سپس طرح های جدید فروش فوق العاده خود را انجام دهد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر خللی در برنامه فروش فوق  العاده خودروسازان به وجود نیامده است، افزود: هم  اکنون خودروسازان در حال تحویل خودروهایی هستند که در گذشته پیش فروش کرده بودند و طبق مصوبه تا زمانی که معوقاتشان را به صفر نرسانند اجازه ندارند طرح های فروش فوق العاده اجرا کنند.

نعمت بخش اضافه کرد: هنوز دو هفته از پیش فروش فوق العاده خودروسازان نگذشته و مشتریان باید در یک فاصله زمانی نسبت به تکمیل وجه خودروی ثبت نامی خود اقدام کنند. با اتمام این فرصت میزان تعهدات جدید خودروسازان مشخص و آنها براساس آن فروش‌های فوق العاده جدید محصولات خود را انجام خواهند داد.

به گفته دبیر انجمن خودروسازان، فروش فوق العاده خودروسازان برای کنترل بازار است و به نظر می‌رسد در جلسه فردای کمیته خودرو تصمیمات لازم برای فروش فوری محصولات ایران خودرو و سایپا اتخاذ شود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو