قیمت بلیت قطار‌های مسافری بین شهری اعلام شد

22

1400/5/11

16:40


نماینده اتاق تعاون ایران در شورای عالی هماهنگی ترابری کشور گفت: در نشست شورای عالی هماهنگی ترابری کشور در خصوص افزایش بهای بلیت قطارهای مسافری بین شهری تصمیم گیری شد.

قیمت بلیت قطار‌های مسافری بین شهری اعلام شد

 محمد رجائیه نماینده اتاق تعاون ایران در شورای عالی هماهنگی ترابری کشور گفت: موضوع تعیین بهای بلیت قطارهای مسافری بین شهری، در دویست و هجدهمین نشست این شورا با حضور وزیر راه و شهرسازی عنوان شد و در خصوص افزایش بهای بلیت قطارهای مسافری بین شهری تصمیم گیری شد.

نماینده اتاق تعاون ایران در شورای عالی هماهنگی ترابری کشور با بیان این مطلب گفت: طبق مصوبه افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافری بین شهری در سال ۹۹ ، افزایش قیمت ۴۵ درصدی طی دو مرحله، مصوب شده بود که در سال ۹۹ یک مرحله این مصوبه به میزان ۲۵ درصد انجام شد.

او ادامه داد: اعمال مرحله دوم افزایش قیمت مصوبه سال ۹۹ به میزان ۲۰ درصد در نشست شورای عالی ترابری به تصویب اعضا رسید و برای سال ۱۴۰۰ طرح افزایش قیمت، مصوب نشد.

رجائیه تصریح کرد: در این نشست، وزیر راه و شهرسازی تهیه و تدوین برنامه‌ای در راستای پایداری اقتصاد ریلی بدون اتکا به بودجه برای حفظ ظرفیت فعلی ناوگان مسافری ریلی و افزایش ارائه خدمات به مسافران را از رئیس راه آهن خواستار شد.

به گفته او اعتبار بخشی از طرح و برنامه از طریق بلیت با نرخ بهینه و مابقی توسط دولت تامین خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو