مشارکت ۱۱۶ هیئت محوری استان بوشهر در همایش هیئات مذهبی شاخص کشور

منبع: حوزه

13

1400/5/11

16:45


همزمان با سراسر کشور با حضور مسئولان ۱۱۶ هیئت محوری استان بوشهر، در شهرستان های ۱۰گانه استان برگزار شد.

مشارکت ۱۱۶ هیئت محوری استان بوشهر در  همایش هیئات مذهبی شاخص کشور

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، همایش مجازی ۱۰ هزار هیئت مذهبی شاخص کشور با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و حاج منصور ارضی به صورت همزمان در سراسر کشور در بستر فضای مجازی برگزار شد.

این همایش در سطح استان بوشهر با حضور مسئولان ۱۱۶ هیئت مذهبی استان بوشهر ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ در سطح مراکز ده گانه شهرستان های استان برگزار شد.

سرپرست معاونت فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر در بخشی از این همایش به شعار محوری و برگزاری مراسم های عزاداری محرم امسال اشاره کرد و گفت: کاری که امسال می‌خواهیم انجام دهیم کار دقیقی است، سخنرانان و مداحان باید مخاطبین خود را در جریان فرهنگ‌سازی به مسئله فرزندخواهی برسانند.

حجت‌الاسلام محمد قادری گفت: جمعیت هم یک مسئله راهبردی ملی و ضرورت است و از طرفی مسئله قوام، آرامش، تعالی معنوی و روحی خانواده را در پی خواهد داشت، اما باید توجه داشت پرداختن به این مسئله ظرافت‌های خاص خود را داراست.

وی گفت: مراسم‌های عزاداری محرم و صفر یک شیوه اتصال به اباعبدالله بود و خیلی از قلب‌ها به این وسیله به حضرت ابی عبدالله متصل می‌شدند، بنابراین باید با برنامه‌ریزی دقیق برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در راستای حفظ سلامت عزاداران، موکب‌ها، روضه‌های خانگی و سایر شیوه‌های عزاداری را از مردم نگیریم و در جاهایی که گمان می‌رود حضور جمعیت باعث افزایش شیوع کرونا می‌شود، با استفاده از بستر فضای مجازی به نحوی برنامه‌ریزی کنیم که مومنین در خانه‌های خود بتوانند از فیض این برنامه‌ها بهره‌مند شوند.

سرپرست معاونت فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر با اشاره به فراگیر شدن موج اخیر کرونا و مخاطره‌آمیز بودن آن افزود: توصیه ما این است که خیمه‌های عزای اباعبدالله‌الحسین(ع) با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی برپا شود و برای سیاه‌پوشی محله‌ها و برپایی موکب‌ها اقدام شایسته ای از طرف هیئات مذهبی انجام شود. تعطیلی عزاداری نشانه بی توجهی کارگزاران به جنبه‌های روانشناختی جامعه است.

حجت‌الاسلام قادری با بیان اینکه فعالیت تشکل‌های فرهنگی تبلیغی تعطیل نمی‌شود گفت: این فعالیت ها با شرایط روز که یکی از مهمترین آنها مبحث سلامت جامعه است، به صورت پویا تغییر می‌کند.

گفتنی است، «نسل به نسل در پناه حسینیم» شعار محوری تشکل‌های فرهنگی تبلیغی در عزاداری‌های ماه محرم و صفر امسال تعیین شده است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو