همکاری ارتش و پلیس در این کشور برای اعمال قرنطینه

13

1400/5/11

16:50


همزمان با افزایش ابتلا به کرونا در هشت ناحیه در سیدنی استرالیا صدها تن از نیروهای ارتش در کنار پلیس برای اعمال مقررات قرنطینه و تعطیلی در شهر وارد عمل شده اند.

همکاری ارتش و پلیس در این کشور برای اعمال قرنطینه

به گزارش بهداشت نیوز، مردم در نواحی غربی سیدنی که تحت شدیدترین محدودیت ها و تعطیلی ها قرار دارند، می گویند که امیدوارند حضور صدها تن از "نیروهای دفاعی استرالیا" منجر به نظارت های پلیسی بیش از حد نشود.

گروهی متشکل از حدود ۳۰۰ تن از نیروهای دفاعی (ADF) به نیروهای پلیس در ایالت "نیو ساوت ولز" پیوسته اند. این نیروها مشغول اجرای مقررات همزمان با افزایش شمار روزانه ابتلا به کرونا در ۸ منطقه در غرب و جنوب غربی سیدنی هستند.

"میک فالر" کمیسر پلیس نیو ساوت ولز روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که این عملیات برای خیر و رفاه جامعه و تضمین اجرای مقررات در خانه ماندن اجرا می شود. نیروهای ارتش برای تحویل محموله های غذایی و نظارت بر اجرای مقررات در خانه ماندن و قرنطینه با پلیس همکاری می کنند.

ساکنان محلی نیز ضمن ابراز نگرانی از تشدید نظارت های پلیسی در عین حال خاطرنشان کردند که مساله اعتماد بخش مهمی از ارتباط در زمینه های سلامتی و نظارت های پلیسی است.

"براد هزارد" وزیر بهداشت نیو ساوت ولز روز یکشنبه گفت که دولت این ایالت برای غلبه بر موانع زبانی و ایجاد اعتماد با مهاجران و آوارگان در این ۸ منطقه سخت کار کرده است.

رسانه ها روز جمعه گزارش دادند که یکی از ساکنان مبتلا به کرونا در جنوب غربی سیدنی در خانه جان باخته است زیرا که آنها برای درمان در بیمارستان تردید داشته اند. سه تن دیگر نیز در جریان شیوع بیماری در خانه جان باخته اند.

به گزارش ایرنا، مقامات استرالیا هفته گذشته اعلام کردند به دنبال خیزش دومین موج کرونا و افزایش ابتلای روزانه به ویروس جهش یافته دلتای کرونا محدودیت های بیشتری اعمال خواهند کرد.  افزایش روزانه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در «نیو ساوث ولز» در میان ترس از موج جدید این بیماری پس از حضور هزاران نفر که در اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی شرکت کردند، قابل پیش بینی است. « گلدیس برجیکلیان » فرماندار پرجمعیت ترین ایالت استرالیا در گفت و گو با خبرنگاران درباره اعتراضات مردم ابراز تاسف کرد و افزود امیدوار است این اتفاق حرکتی رو به عقب در کنترل همه گیری نباشد. 

افزایش همه گیری که از ماه ژوئن آغاز شد با ویروس جهش یافته نوع دلتا در سطح وسیع تر و با سرایت بالاتر اتفاق می افتد و تاکنون ۲ هزار و ۸۱ نفر در « نیو ساوث ولز » به این ویروس جهش یافته مبتلا شدند که از این میان ۴۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند. 

« اسکات موریسون » نخست وزیر استرالیا همزمان با عرضه  آهسته واکسن، چاره کنترل ویروس را در «نیو ساوث ولز» در حال حاضر اعمال محدودیت های موثر اعلام کرد. با این وجود فرماندار «نیو ساوث ولز» و فرمانداران دیگر ایالت های استرالیا از دولت به خاطر روند کند واکسیناسیون به شدت انتقاد می کنند. با وجود اعمال محدودیت در سیدنی آمار ابتلا بالا می رود و پیش بینی می شود اعمال محدودیت ها تا ۳۰ ژوئیه تمدید شود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو