دستور رهبری به روحانی و رئیسی: " تعطیلی دو هفته ای کرونایی را بررسی کنید "

منبع: رکنا

15

1400/5/11

17:25


دستور رهبری به روحانی و رئیسی:  " تعطیلی دو هفته ای کرونایی را بررسی کنید "

روز گذشته سعید نمکی، وزیر بهداشت در نامه ای خطاب به رهبر انقلاب از ایشان درخواست کرد که برای کاهش شیوع کرونا در کشور تعطیلی دو هفته ای در سراسر ایران برقرار شود. از نظر وزیر بهداشت، تعطیلی دو هفته ای سختگیرانه می تواند تاثیر شدیدی بر کاهش آمار شیوع کرونا داشته باشد. رهبر انقلاب نیز امروز به رئیس جمهور فعلی دستور دادند پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای بررسی شود. البته دستور مقام معظم رهبری درباره بررسی پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای به رئیس جمهور منتخب نیز ارسال شده است. بررسی پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای را می توان اولین دستور رهبر انقلاب به آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب توصیف کرد.

به گزارش رکنا، در پی نامه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص موج سهمگین و پنجم کرونا و پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای برای کاهش چرخش ویروس و بار بیمارستانها، رهبر معظم انقلاب اسلامی از رئیس‌جمهور خواستند این موضوع در ستاد ملی کرونا بررسی شود و هر اقدامی که لازم است انجام گیرد.

در مرقومه رهبر انقلاب اسلامی خطاب به آقای روحانی رئیس‌جمهور آمده است: «پیرو هشدار وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و پیشنهاد تعطیلی بخاطر بیماری همه‌گیر، مقتضی است این موضوع در ستاد ملّی کرونا مطرح و بررسی شود و هر اقدامی که لازم است انجام گیرد.»

سعید نمکی در نامه روز گذشته خود به رهبر انقلاب پس از برشمردن علل و زمینه‌های گسترش بیماری و فشار سنگین بر کادر درمان، به صحنه آوردن کلیه امکانات کشور برای مقابله جدی با این پدیده را ضروری دانست و نوشت: «شاید دو هفته تعطیلی جدی و ایستادگی و بکارگیری نیروهای نظامی و انتظامی و برخورد با شکستن پروتکل‌ها بتواند تا حد قابل توجهی از چرخش ویروس و بار بیمارستان‌ها و فشار نفس‌گیر بر همکاران ما بکاهد.»

رونوشت دستور رهبر انقلاب اسلامی برای ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور منتخب نیز ارسال شده است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو