الاغ‌های مصر در آستانه انقراض!

منبع: فرارو

17

1400/5/11

17:47


یک مقام مسئول در مصر نسبت به خطر انقراض الاغ‌ها در این کشور هشدار داد و گفت: انقراض الاغ‌ها تعادل زیست محیطی را بر هم خواهد زد

الاغ‌های مصر در آستانه انقراض!

رئیس سندیکای کشاورزان مصر نسبت به انقراض الاغ‌ها در این کشور هشدار داد.

به گزارش فرارو، حسین عبدالرحمن ابوصدام گفت: الاغ‌ها در گذشته حیوان خانگی بودند که کشاورزان برای حمل بار و سوار شدن در جاده‌های آسفالت نشده و کار‌های مختلف کشاورزی استفاده می‌کردند، اما پس از آسفالت جاده‌ها و اختراع وسایل نقلیه و ماشین آلات، نیاز به استفاده از الاغ‌ها کاهش یافته است.

وی افزود: با پایین آمدن قیمت الاغ‌ها و افزایش قیمت پوست آنها، برخی افراد تمایل به کشتن آن‌ها برای کسب سود در قیمت پوست و صادرات آن‌ها به خارج از کشور و همچنین فروش گوشت الاغ هستند.

رئیس سندیکای کشاورزان مصر تصریح کرد: برخی افراد که اقدام به فروش گوشت الاغ به مردم در رستوران‌ها می‌کردند نیز دستگیر شدند. او گفت که گوشت الاغ رنگ قرمز تیره دارد و چربی آن منجمد نمی‌شود و برش آن نیز دشوار است. هنگام پخت نیز بوی نامطبوعی از آن خارج می‌شود.

ابوصدام گفت: فدراسیون بین المللی پزشکان به تازگی نسبت به احتمال انقراض الاغ‌ها در قاره آفریقا به دلیل تمایل برخی به کشتار برای پوست ارزشمند آن‌ها که در تولید لوازم آرایشی و بهداشتی مصرف می‌شود هشدار داده است.

وی خواستار اقدام بین المللی علیه این پدیده شد و توضیح داد که انقراض الاغ‌ها تعادل زیست محیطی را بر هم خواهد زد، زیرا الاغ وسیله نقلیه مفیدی برای حمل و نقل در طبیعت است و کود این حیوان نیز بسیار مفید است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو