ماجرای دفن دسته‌جمعی قربانیان کرونا در کرمان

منبع: عصر ایران

8

1400/5/11

18:46


گفتنی است؛ به گفته مسئولان شهرداری کرمان، تعداد فوتی های روزانه کرمان در موج پنجم کرونا از ۸ تا ۱۰ فوتی تا پیش از شیوع کرونا، به ۱۸ تا ۲۰ فوتی روزانه رسیده است.

انتشار تصاویر گورهای دسته جمعی در کرمان بسیار شوکه کننده است. در فضای مجازی گفته شده است که گورهای دسته جمعی در کرمان برای دفن فوت شدگان کرونا است. حقیقت ماجرای گورهای دسته جمعی در کرمان را پیگیری کرده است.

به گزارش رکنا؛ مسئولان شهرداری کرمان می گویند اصلا چیزی به اسم گورهای دسته جمعی در کرمان وجود ندارد. آنها تاکید دارند آنچه تصاویر آن به عنوان گورهای دسته جمعی در کرمان منتشر شده است، مربوط به محلی است که تا زمان آماده شدن آرامستان جدید کرمان برای دفن تمام اموات آماده شده است.

دیروز تصاویری مبنی بر ایجاد گورهای دسته جمعی برای دفن فوتی های کرونا در کرمان منتشر شد. اما یک منبع آگاه در شهرداری کرمان در گفت و گویی تاکید کرد که این تصاویر مربوط به گورهای دسته جمعی نیست، بلکه شیوه دفن این اموات به شکل طولی بوده است و محل دفن هرکس با یک سنگ قبر و دیواره از محل دفن فرد فوت‌شده دیگر جدا می شود.

به گفته این منبع آگاه، علت دفن اموات به این شکل نیز به آن دلیل بوده است که با توجه به پر شدن ظرفیت آرامستان قبلی کرمان و با توجه به این که هنوز آرامستان جدید این شهر به نام «بهشت کریمان» با ظرفیت دفن ۵ هزار نفر هنوز آماد نشده است، محلی که پیش از این برای دفن چند کوهنورد از آن استفاده می شد، تا آماده شدن آرامستان جدید برای دفن اموات استفاده شده است.

همچنین آن طور که این منبع آگاه در شهرداری تهران گفت، در این محل موقت که به صورت طولی برای دفن اموات در نظر گرفته شده است، هم اموات کرونایی دفن می شوند و هم اموات غیرکرونایی؛ یعنی این محل صرفا برای دفن اموات کرونایی نیست و تنها تفاوت شیوه دفن این اموات نیز در آهک پاشی و ضدعفونی محل دفن اموات کرونایی و البته پایین تر بودن عمق دفن آنهاست.

زمین مربوط به آرامستان «بهشت کریمان» نیز متعلق به نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی بوده است که اخیرا به اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان واگذار شده است و با توجه به این که در جلسه شب گذشته شورای عالی مسئولان استان کرمان، زمین مربوط به پادگان جدید ارتش به نیروی زمینی واگذار شده است و به‌زودی قرار است در محل سابق پادگان ارتش، به آرامستان جدید کرمانی ها تبدیل شد.

گفتنی است؛ به گفته مسئولان شهرداری کرمان، تعداد فوتی های روزانه کرمان در موج پنجم کرونا از ۸ تا ۱۰ فوتی تا پیش از شیوع کرونا، به ۱۸ تا ۲۰ فوتی روزانه رسیده است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو